Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett az autómmal?...

Mi történhetett az autómmal? Indításkor nagyon nagy az alapjárata (2)?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, eddig nem volt ilyen, alig hallottam, hogy beindítottam. Ma pedig egyből 2-es volt az alapjárata a fordulatszámlálónál. Majd saját magától lement közel 0-ra.

Hideg lehetett kint? Vagy valami elromlott?

Nagyon nem értek hozzá. Vigyen szerelőhöz szerintetek?

Segítsetek, kérlek.


2013. aug. 31. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Beindításkor megszokott, hogy néha magasabb fordulatszámon jár 1-2 másodpercig, azután beáll az alapjárat.

De ha megnyugtat, elviheted diagnosztikára.

2013. aug. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem csinálta. Mi lehet az oka? Nagy a baj?
2013. aug. 31. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínű mikor reggel beindítottad, akkor még hideg volt, és az automata szivató működésbe lépett, ilyenkor van az, hogy egy kis ideig magasabb az alapjárat, mert amíg hideg a motor dúsabb üzemanyagkeveréket igényel.
2013. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van. Mostmár előferdülnek a hidegebb reggelek 7-10 fok. Ilyenkor a bimetál szívató eléggé felpörgeti a motort valóban 2 ezres fordulat is lehet. Semmi probélma a kocsiddal!


Off: az elektronikus szívató ezért jobb ott max 1200-1300 lesz a fordulat.

2013. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Délután napon állt az autó és direkt beültem, kipróbálni. megincsak kétezres fordulat volt, kb 10 másodperc után elhalkult és közel 0-hoz csökkent.

Nyomtam a kuplungot úgyis, ha nem úgyis ennyi volt.

2013. aug. 31. 20:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem... Jó lenne tudni a típust és a kort. Mert így akkor nem tudok találgatózni.


De ha 10mp után normális 600-800 közé esik a fordulat, nem hinném, hogy nagy a baj. Ezt mostanában kezdte el csinálni amúgy?

2013. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia, igen, tegnap először és ma is indításkor 2000 volt a fordulat.

Suzuki Ignis, 10 éves. Menet közben nem veszek észre semmit, talán nem gyorsít nagyon gyorsan, de soha nem is gyorsított, bár csak 3 hónapja vettem.

Talán annyi, hogy néha nem tudom 1-be kapcsolni a sebességváltót, elakad félúton, ez dühít, de a többi sebességnél nincs gond. Az autó tulajdonképpen gázadás nélkül elindult eddig is, a kuplung lassú felengedésével elindul.

2013. szept. 1. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nekem meg Wagonr+-om van az is így csinálja amúgy. Amikor 35 40 fok volt akkor nem ment a szívató és alapból 750-re állt a fordulat.


Én még mindig kitartok amellett, hogy a hidegebb klíma miatt kezdődött el a szívató működése.


Ezekben ahogy már említettem bimetál automata szívató van. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy fém tágulása/zsugorodása szabályozza a szívatót. Így nagyon nem tud elromlani. Az én suzukim 11 éves, de semmi baja a szívatónak.

Úgy tudnád igazán megnézni, hogy, ha jönnek nagyobb hidegek és egyre később esik le a fordulat akkor semmi baja, minden jól működik.


Ha nem akkor: fojtószelep, pillangószelep tisztítás, illetve EGR tisztítás.

2013. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

szia. köszönöm a válaszodat. éncsak egy nő vagyok. DE elvittem suzuki szervizbe.

Eredmény: hideg miatt csinálja, nincs baja!

Hál Isten! :)

2013. szept. 2. 13:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Rendben. Furcsállottam volna, ha baja van! De így örülök, hogy minden rendben!
2013. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!