Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes sok esés után erőltetn...

Érdemes sok esés után erőltetni a motorozást?

Figyelt kérdés
Szóval itthon az ősök nagyon nem szeretik, hogy motorozok, ugyanis 4.000 km alatt olyan 4-5 alkalommal estem el... Első 2 az beragadós dobfék miatt volt, mivel visszahúzó rugó hiányában drótot alkalmaztak. (Ennek köszönhettem olyan térdsérülést, hogy 2 hétig ültem/feküdtem.) Ez után az esős úton tavaly ősszel is eldobtam a motort, és idén is egyből amint nedves útra értem eldobtam... (Sima egyenes úton lassítottam, és nem tudom, figyelmetlen voltam, de a új még nem bekopott fékbetéttel olyat fékeztem, hogy kicsúszott az első...) Pedig nem pánikoltam be, sima lassítás volt. És itthon azt mondják, nem kéne erőltetni ezt a motorozást... Mert, hogy nincs hozzá képességem, nem motorra termett vagyok... De az utóbbi 3 évben csak a motorok érdekeltek, semmi más, így nagyon nehezen tennék le róla. És nem tudom, ezt még belefér-e a tanulópénz kategóriába, ugyanis már rá kellett költeni a motorra a saját árát. (Ezt zsebből köhögtem ki.) Szóval nem tudom, van ilyen, hogy olyan béna vagyok, hogy egyszerűen nincs értelme folytatni? Igazuk van ősöknek, mázlisan estem, nem szeretnék ottmaradni egyszer... (Félreértések elkerülése végett, nem hajtottam gyorsan, hiszen csak egy ötvenes motorról van szó, szimplán bénázásnak nevezném, amit levágok.) Totál elkeseredtem már, hiába élvezem, de így már nem annyira merek ráülni...
2013. szept. 1. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben már saját magad is félsz akkor NE! Nem adsz másoknak biztos jeleket a közutón való közlekedésed során. Ha pedig ez így van akkor ne erőltesd addig amíg nem halszm meg!
2013. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a motorozást! Válts át autóra! A legnagyobb jóindulatból mondom. Nem lennél hosszú életű ha folytatnád, hidd el. Kapnál egy 1 perces blokkot az RTL hírekben, ahol megemlítik, hogy halálos baleset történt. De lehet még ennyit sem. Másrészt meg a sok eséstől baromira szétmegy mindened, izületeid, csontjaid... Autóvezetés oktatóm is sokat esett, aztán felhagyott a motorozással. Még épp időben. Fogjuk rá. Mivel emiatt mankóval kell tök nehezen mennie hátralévő életében. 40 valahány éves..
2013. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ez miatt még nem kell abbahagyni, ez nem is olyan sok esés. Anno egy TS250/1-est használtam és össze sem tudnám számolni, hogy öt év alatt hányszor dobtam el a gépet. Estem vele kanyarban, macskakövön, síneken, homokban, egykeréknél és még sorolhatnám. Kétszer komolyabb balesetem is volt vele (nem adták meg az elsőbbségem), mégsem hagytam abba csak amikor megvettem az első autóm. Szóval az esések hozzátartoznak a motorozáshoz. Meg kell tanulni jól esni és nem árt egy védőruha sem. Én sokkal veszélyesebbnek tartom az autósok figyelmetlenségéből adódó baleseteket!
2013. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen masinát hajtasz?
2013. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nedves az út még nem kéne rögtön eldobni a gépet. Át kéne vizsgálni a kerekeket, nem öregek-e, nem kopottak-e, nem valami noname szar márkájúak. A fékeket meg javíttasd meg, attól, hogy dobfék, még megbízhatóan kéne működjön.


Ez után menjél el vezetéstechnikai tréningre. Évente kettőt beütemezhetsz. Sok okosságot elmondanak ott és megtanulod kezelni a motort. Mindig tartanak fékezési gyakorlást is, az neked jól fog jönni.


A tréning után, az ott tanultakat (fékezés, kitérés, lassú és gyors tempójú manőverezés, stb) egyfolytában gyakoroljad! Sajnos motorozás összes technikája felejtendő tudás - azaz, ha nem csinálod, elfelejted.



Feljebb író: Hogyan lehet megtanulni jól esni?

2013. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Első 2 az beragadós dobfék miatt volt, mivel visszahúzó rugó hiányában drótot alkalmaztak"


Szia na látod nem estél volna el 4-5-szőr ha megcsinálod normálisan azt a dobféket így már csak 3-szor estél a féket meg meg kell tanulni kezelni mert ahogy írtad gondolom tövig húztad higgadtnak kell lenni és nem bepánikolni mert csak a baj lesz belőle de ezek jó tanácsok nem fikázás és én azt mondom ha egyre jobban érdekel akkor NE hagyd abba csak gyakoroljál sokat meg nem kell száguldozni.Valakinek egyből megy a motorozás valakinek nehezebben ez egy ilyen dolog.Én azt mondom ne add fel

2013. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy 125-ös motorom van, egyébként nem vagyok olyan száguldozós típus. Igazából azért félek, mert mindenki azt mondja, hogy adjam el a motort, de én elég sokat küzdöttem érte, így már nem szeretném feladni... (Egyébként ez a félelem elmúlik, amikor felülök a motorra, de az egyik barátom szerint, akivel eljártunk, olyan óvatos vagyok, mint egy öreg néni.... Hát nem tudom, én úgy vagyok vele, majd ha lesz mögöttem sok esésmentes km, és van tapasztalatom, akkor majd lehet bátrabban menni, de egyenlőre még meg se száradt a jogsi...)
2013. szept. 2. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet megtanulni jól esni?"

Sok gyakorlással! :) Én pl. hamar megtanultam, hogy amikor elcsúszok egy kanyarban, akkor elrúgjam magamtól a gépet és így nem töri össze a bokámat.

2013. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cerbo válasza:
Ha van érvényes vezetői engedélyed és egy kis spórolt pénzed, mindenképp ajánlanám, hogy iratkozz be egy vezetés technikai tanfolyamra, nagyon hasznos dolgokat meglehet tanulni....
2013. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!