Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondogatja itt mindenki,...

Miért mondogatja itt mindenki, hogy autópályára legalább 2000-res motor kell? Mikor régen Zsigulikkal, meg Trabantokkal mentek rajt?

Figyelt kérdés
Az 1.4-es benzines autómmal órákig elmegyek 140-el, 3500-as fordulaton, 7-7,5 literes fogyasztás mellett.
2013. szept. 3. 18:45
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
0%
vajon miért? mert 2.0 benzin nagyobbat tol 120 tól felfele...
2013. szept. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%
akkor majd próbáld ki hogy 100-110ről leléped az 1.4-es autódat és gyorsulj vele 140ig.....aztán meg próbáld meg ugyanezt 2.0-val vagy attól nagyobbal...........de mivel feltetted ezt a kérdést,te szerintem 1.4-től nagyobb köbcentis autót nemhogy nem vezettél,de még csak nem is ültél benne!
2013. szept. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Én 2500 ccm-el hajtok fel,és max 100km-el megyek.. Mert teherautó.. :)))
2013. szept. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nyilván nagyobb motorral jobban gyorsul. A kérdés nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy miért mondogatják, hogy pályára legalább 2000-res kell, mikor a megengedett sebességet az 1.4-essel is kényelmesen lehet tartani.

Egyébként vezettem már 1.9, 2.5TDI-t is.

2013. szept. 3. 19:28
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Régen nem is annyival mentek, mellesleg volt olyan része a pályáknak, ahol régen lendületből ment csak fel a verda. 1.4-essel is lehet menni, de én azt mondom 1.6-os Swift alatt nem érdemes felmenni pályára, mert már nem mondanám biztonságosnak...
2013. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
az 5-ös jól írja,hogy ok hogy az 1.4-el is ÉPPEN lehet tartani a 140-et,de ha valamit manőverezni kell erőtartalék híján csak vánszorogsz a pályán,és ez nem túl biztonságos,se neked,sem a többieknek.........arról meg nem is beszélve hogy az 1.4es autókat szinte már ütni vágni kell a 140-hez,gyakorlatilag majdnem padlózni kell(egy ilyen kocsi végsebessége márkától függetlenül kb 155-165km/h körül mozog)és elég a legkisebb emelkedő és hiába nyomod ki a szemét már lassulsz is......
2013. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Ültess be az 1.4-es autódba 4 felnőttet, rakd be a csomagjaikat és megnézzük felmegy-e 140-nel az érdi vagy a bagi parton xD Gyanítom, hogy nem fog.


Autópályán ne csak a Debrecen-Hatvan szakaszra gondolj, ahol a legnagyobb szintkülönbség az, amikor felvezetik a nyomvonalat egy 10 méteres felüljáróra.


Az sem mindegy milyen autóról beszélünk. Az én autóm nettó 1700kg, beleül 4 hozzám hasonló ember és már 2 tonna felett vagyunk csomagok nélkül. Oda lehet kevés lenne az 1.4 egy kicsit.


Az én kocsimban kétszer akkora motor van, mint a tiedben, és ha 130-ra állítom a tempomatot, akkor elmegy 8,5 literrel. Spóroltál egy Nyíregyháza-Hegyeshalom szakaszon 2000 forintot....

2013. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Dörmögő ***** válasza:
92%

Elég nagy baromság hogy azért kell pályára erős motor mert az nagyobbat tol 100 fölött. Miért kell nagyobbat tolni a pályán? Még az előzésnél sem kell sietni mert úgyse jön jó esetben senki se szembe ugyanabban a sávban ☺.

Nem mondom hogy az 1.4-es nem alkalmas a pálya használatra, inkább azért szoktak nagyobb lökettérfogatú autót ajánlani a pályára mert az ha jól van eltalálva a váltó áttételezése akkor a 130-as utazótempónál kevesebbet pörög a motor, kisebb a fogyasztás, kisebb a menetzaj. Persze ez főleg azoknál szempont akik elég nagy rendszerességgel látogatják az autópályát.

2013. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Dörmögő ***** válasza:
89%
Még annyit hogy a nagyobb motor kisebb fordulaton viszi a 130-at, így kisebb a motor amortizációja. De ez is csak rendszeres pályahasználat mellett lesz igaz.
2013. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%
dörmögő,az ok hogy nem jön veled szembe senki a pályán,de mögötted lévők haladnának,és több mint 50% nem 130-al..........amugy ezen meg vitatkozhatunk egy napig/hétig/hónapig,az igazság akkor is az hogy vannak külső meg belső sávos autók....az 1.4 ez első kategóriába esik....ennyi!!
2013. szept. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!