Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok vagy nagymotorosok?...

Simsonosok vagy nagymotorosok? A simson szerintem jó motor az egyik legjobb volt régen és még most is megállja a helyét.

Figyelt kérdés

akkor miért vesznek annyian robogót?

nem lehet váltani nemcsak a gázt kell húzni és menni abban mi az öröm? de komolyan mit akarnak ? azért mert nem kell külön olajat önteni bele már jó motor ?


2011. aug. 4. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

nem kell váltani - kényelmes

a jó robogók SOKKAL megbízhatóbbak, mint egy Simson...

az emberek 90%-ának a motor nem örömforrás, hanem közlekedési eszköz A-B pont között. Arra meg sokkal jobb egy robogó, mint egy Simson. Nagy csomagtér, kényelmes és könnyű vezetés, gyakorlatilag nem kell megtanulni váltani sem, csak ráülsz és megy. Szervízelni is nagyon keveset kell és olcsó.


Ennyi.

2011. aug. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Tehát te egy vérig sértett Simsonos 14éves kissrác vagy :) Simson felett eljárt az idő, maga korában is csak azért volt népszerű mert amiket lehetett itthon kapni (Babetta, Romet, stb), azok közül a legjobb volt. De nyugaton, már rég sokkal korszerűbb , jobb gépek futottak. Manapság meg nem igazán van hozzájuk JÓ minőségű alkatrész, csak olcsó,de ócska kínai vackok amiből sose tudod jóra megcsinálni. Robogó nem jobb vagy rosszabb mint a Simson,hanem más. Ha csak különolajozás lenne a különbség :) Látszik, hogy nem értessz hozzá. (KÜLÖNOLAJOZÁS :),vízhűtés, tárcsafék, önindító, automata benzincsap, benzinszintjelző, tömlő nélküli gumi, alufelni, membránvezérlés, a keverék a forgattyúsházba megy, nem a hengerbe ami jobb hatásfokot eredményez, alapból legalább 4felömlősek amit a tuning Simsonosok utánoznak le, alapból Simson 3,5Le helyett egy 50es Yamaha tud 7le-őt, ezerszer megbízhatóbbak, rendes slusszkulcs, nem egy csavarhúzó :)) Na meg váltás ide vagy oda, egy Simsonon a váltás vicc, mivel erőtlenek, nem sok haszna van 60ig felváltani 4et hűha(egy nagymotoron élvezetes a váltás, ahogy egy visszaváltásnál felpörög , megindul, 1esben 160ig , stb). A másik, hogy Simsonon garantáltam mindig koszos leszel,és szinte biztosan lesz valami baja útközben. (tapasztalat), míg egy japán/olasz robogón tiszta maradsz, tudod,h haza is visz és útközben sem lesz gond. Nagy csomagterük van, egy sisak lazán belefér mindbe. Városban ezerszer kényelmesebb, hogy nem kell váltani, csak húzni neki meg fékezni. Mert igenis,lehet élvezetes így kanyarogni vele, és a CVT váltó mindig a megfelelő fordulatszámon tartja, ezért lendületesebbek egy simsonnál. De a legfurább,hogy rengeteg Simsonos ilyen véres szemmel nézi a robogókat, csak tudnám miért. Irigyek??? Csípi a szemüket,h egy sokkal szebb, megbízhatóbb járgánnyal megy más ami drágább egy simonál? Esetleg a kinézett 14éves kiscsaj nem ült fel a simora csak a szemét robogóssal hajlandó menni? :) Inkább gurulnátok együtt, jobban járna mindenki. De próbáld ki egy napra, ha van ismerősnek robogója (vagy azt utálod?). Menjél egy napig pl Aeroxal, és utána mondj véleményt. Simson nagyon jó rá, hogy megtanulj váltani ami később nagymotorhoz jól jön, de egyéb köze nincs a nagymotorokhoz, mert se menetteljesítménybe, se futóműbe se fékezésbe sehol sincs hozzájuk. Mondom én ezt úgy, hogy volt 2 Simsonom, 4 robogóm,2 nagymotorom jah és A jogsim. Tehát tapasztalatból írtam, nem fikázásból.
2011. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Kedves rutin róka!:)


Elfelejtetted a legfontosabbat közölni a (nyílván kezdő) kérdezővel..

Mégpedig azt,hogy egy simsonnal komfortosan elpötyög bárhol,és ha véletlenül összeszed egy nagyobb kátyút,esetleg kitörik néhány küllője..viszont ha ugyanezt egy ilyen "hangos rollerrel" csinálja,akkor a nyaka törik ki,mert ember nem tartja meg a kormányát ilyenkor.Bármelyik pizzafutárt megkérdezheted.


Az pedig,hogy mindkét simsonodból kisajnáltad a benzinszűrőt,és összedzsuváztad magad a gyakori karbipucolásnál...nos erre szoktam mondani,hogy aki hülye...

Összességében egy karbantartott simson sokkal komfortosabb és biztonságosabb,mint ezek a p*csköszörűk!

És nem süketülök meg a jobbfülemre fél év alatt.:D

2011. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Á itt van a sértődőtt simsonos kissrác:) Nem sajnáltam ki a benzinszűrőt :) VOLT MINDKETTŐN. És valóban, ha küllő törik, akkor szépen körbe törik mind, JÓL mondod . Robogónál az ember nyaka töri ki ilyenkor? na persze:) sose robogóztál ezek szerint. (vagy Yamaha Mint el aminek valóban nagyon pici 8"os kereke van. Bárcsak a karbi pucolásnál koszoltam volna össze magam (ami benzinszűrő ellenére állandóan eldugult, elállítódott), oh de jó lett volna. Végülis haverokkal alapból koszos gatyába indultunk már a végén,hiszen tök8. Összeségében nem lehet komfortosabb egy Simson (mi benne komfort???) és mi biztonságosabb??? Álltál már meg vészfékezve dobfékekkel , ahogy közbe megnyúlt a szuper simson gyári műanyag fékkarja? (amit utána fémre cseréltem azonnal)p.csköszőrű, nah látod ez igaz minden 50es re!!!! Mert mind játék kategória.Megsüketülsz dolgot nm értem, lehet,hogy te csak tuning kipufogós robit hallottál,mert a gyári kipuff bizony sok sok dB-el halkabb mint bármelyik simo. De attól még mindkettőnek kis gagyi kávédaráló hangja van.
2011. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ha valakinek van véleménye az nem baj. Akinek nem tetszik, ne olvassa. Valaki ezt szereti, valaki azt, nincs ezzel semmi baj! Miért ne lehetne itt megvitatni?
2011. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Meglehetne vitatni, de hidd el, láttam már simson vs robogós kérdést. Ott aztán marha kultúráltan vitatkozott a sok vérig sértett gyerek...
2011. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Én szeretek normálisan vitatkozni! :)


Rutin róka..ha ennyire agyontapasztaltad volna magad,akkor tudnád,hogy 250-ig nincs értelme a "teljesítményt" emlegetni..:)

Az pedig számomra örök rejtély marad,hogy ugyan mitől dugult el a karbid,hogyha használtál benzinszűrőt..

Igen,csajozni is sokkal jobban lehet robogóval!

Persze ha előtte elmagyarázod neki,hogy melyik az eleje,és hová kell ülnie...

2011. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Mindkettő játékmotor, ez tény. Valóban 250alatt az erő az khm érted :) Számomra is örök rejtély ,h anno mitől dugult el állandóan a karbi Simon. Miközben tényleg volt benzinszűrő rajtuk. Kipróbáltam többfélét is hátha maga a gyártmány volt gagyi. Lehet, h sok lerakódás volt az úszóházban már mire hozzám került, és tisztításnál csak fellazzult, majd működés közben jött le kis darabka. Sose tudjuk már meg, hogy mi volt, de fura h mindkettőnél ez volt. (S51B volt mindkettő, 4sebességes) Csajozáshoz szerencsére nekem sose kellett se motor se robogó, gyalog is sikerült:) De ha mégis mentünk, hogyne tudták volna melyik a vége:) De amúgy tényleg, mi az alapja a robogó utálatnak? Én simsonos koromba se utáltam azért senkit, mert neki más járműve volt,fura is lett volna. Inkább azt láttam, h ha jött robogós, neki sose állt meg, sose kellett betolni, és emelkedőn könnyebben felment (ahol 1es simonak már túl kevés volt sebességre, de 2esben túl kis fordulat miatt nem ment fel pl) A mai napig szerelek motorokat, robogókat, szóval a megszólításod helyén való volt :)
2011. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nyílván elkövetted azt a hibát,amit a legtöbb simsonos...

Télen hagytad beletaknyosodni a benzint a karbiba,tavasszal meg jelentkeztek a problémák,aztán szidhattad a motort ahogy csak lehetett..:D Az ilyen karbi már sosem lesz tökéletes,mert kompresszorral sem lehet már normálisan kipucolni.

A robogókkal sincs semmi bajom,ha nem közlekednek a házunk előtt...


Visszatértve a kérdésre. "Miért vesznek annyian robogót?"

Azért,amiért az amcsik az automatákat.Nem kell csinálni semmit,itt nem ütközik ki a technikához való "sutaság".

Lényegében ennyi

2011. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Midnkettő külön világ... kinek mi jön be. Ezen kár vitatkozni van kismillió ilyen kérdés amibe anyáznak eleget meg felsorolnak robogó-simson közt elég érvet ellenérvet stb. Nekem simsonom volt / van a Banditom mellett :D és igen... tegnap is bekellett tolni jőoérszor de csak az én hibám miatt mert ahogy elnéztem á elég lesz ez 20km-re aztán csak nem lett elég a benzin :D épphogy hazatudtam jönni jópárszor lehörgött.
2011. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!