Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régóta szemezek egy autóval,...

Régóta szemezek egy autóval, csak előtte szeretnék meghallgatni egy két véleményt. Ez az autó egy 1998-as Fiat Coupé 20 V turbó (220 le) közepesen jó állapotú, egy két külső hibávalTényleg megbízhatatlanok az olasz autók?

Figyelt kérdés
Kérdések: megbízható típus? Lesz vele sok gondom?Drága a fenntartása? Az eurotax ára 1 300 000 Ft, ezeket (20v turbó) viszont csak 1 800 000-tól lehet megkapni, sok érte az ár? A luxusadó jövőre mennyiben fogja érinteni? Várom a válaszokat! K.
2009. nov. 2. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos én is szeretnék egy ilyen kategóriájú autót, de jövőre ha utánanézel nagyon sok lesz rá az adó. (szlovák rendszám) Jövőre 12 éves lesz és egy ilyen korú turbós motor nagyon sok törődést igényel. Csak megbízható forrásból vennék, ráadásul olasz is, ami külön ront a helyzeten, mert gyorsan rohad, műszakilag lehet, hogy kell rá költeni. Az élmény gondolom kárpótolna, de a fogyasztás is minimum 12 l körül lehet. Szóval havi szinten nem kevésbe lenne, számolj utána.
2009. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A sportkocsi fenntartása drága, minden tekintetben. Mivel ez egy Fiat, ezért olcsóbb az átlag sportkocsiknál a fenntartása, de lényegesen többe kerül majd minden, mint egy családi autónál. Fogyasztása sem lesz épp baráti, de ezt gondolom tudod.

Megbízhatóság? Hát.. a Fiat az a kocsi, amiből mindkét véglettel találkoztam elég gyakran. A régebbi Fiatokat megbízhatatlannak tartják, de ismerősömnek 18 éves tipo-ja van, és a rohadáson kívül semmi baja nincs.

2009. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne vegyél. ilyen "régi" turbós autót semmiképpen, mert nagyon ráfaraghatsz vele.

Ha nem "menőzni" veszed, akkor vegyél olcsóbb, megbízhatóbb autót (a fenntartásra sem fog a gatyát rámenni), az is elvisz A-ból B-be.

2009. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is ezektől félek. Esetleg valamelyikőtöknek volt ilyen? Személyes tapasztalat?
2009. nov. 2. 11:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, egy ilyen kocsi ezzel a motorral és évjárattal kb. 1.500.000 Ft körül mozog, szép állapotban.

Én ezért a pénzért inkább egy hasonló korú (sőt talán még 1-2 évvel fiatalabb) Honda Civic VTi-t vennék. 160 LE, 1.6 motor és a technológiának köszönhetően ha normálisan hajtod, egy sima 1.6-os motorhoz méltó fogyasztása van. Ha odalépsz neki, akkor eszik, de megy is.

Megbízhatóbb ezerrel! Alkatrész nem olcsó, de jóval több van belőle bontókban stb... mert elterjedtebb kocsi.

Sztem szebb is, de ez szubjektív!

2009. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én is erősen szemezek ezzel a típussal. Főleg hátulról istenien néz ki :) De valószínű maradok a Toyota Celica-nál.

Egyrészt olcsóbban is megkapod, másrészt toyota, és szerintem itt meg is lehet állni a különbségek részletezésénél...


Egy 6. gen celica(93-99, kereklámpás) jó állapotban 900e-1200e között mozog, a 7. gen(99-től) pedig 1800e körül van.

2009. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Abszolűt bóvlik az olasz kocsik! Nekem bravóm volt, kalap fos!!

Futomu gyenge, motorikusan fapados ráadásul nem győzöd naftával!


Ha te megveszed ezt amit kinéztél akkor számoljál olyan 12-14 literes fogyasztással, ami városba még több is lehet aztán mérlegelj hogy bírni fogod e anyagilag..


Gyenge pontjai a fiatoknak :


Önindító

Váltó

Kuplung

Vízpumpa

Visszajelző gombák a motorban.

2009. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és nem csak az olasz kocsik megbízhatatlanok hanem a franciák és a németek is most egy 2002 es citroenem van... Esik szét mindenhol.


Páromnak egy 92 es daihatsu coure-ja van, (eredeti japán) 900 kobcentis motor alig kajál 5 litert a kompresszió még mindíg 93% és megy mint a golyó!! Végsebessége 135 nél van.

2009. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az már mondanom sem kell hogy alig került 200 ba a kocsi mégis többetér bármelyik mostani autónál!
2009. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt 147es alfám,hibalista

vezérlés módosító 40ezer /ua mint a fiatokban/

ajtózárak

féltengelycsuklók

állandó elektromos hibák

hydrotőkék

stb

2009. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!