Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a francia és olasz autók...

Ha a francia és olasz autók annyira megbízhatatlanok, akkor miért használják a németek, japánok az ő morotjaikat?

Figyelt kérdés

A Nissanokban, és egy időben a Volvokban (bocsi, ők svédek) nem más, mint francia Renault dízel motorok vannak.

Az Fordok dízel motorjait nem más, mint az oly megbízhatatlannak tartott Peugeot-Citroen fejleszti.

Az Opelék a Fiattól szerzik a dízel motorjaikat.

Akkor hogy is van ez? Sz@r a francia autó, a német/japán jó, és mégis tőlük vesszük a motorokat?

Miért nem gyártanak, ezek a gyártók saját motort, ha ők annyival megbízhatóbbat tudnak csinálni, mint a franciák/olaszok?


2011. okt. 9. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy autó nem csak motorból áll. Nekem amúgy benzines Renault motoros Volvom volt (440, 1.8). Hogy úgy mondjam: az egyik legkevesebbet bajlódó alkatrésze az autónak. Francia autóknál a futóművet szokták szidni inkább, olaszoknál pedig az elektronikai rendszert. Természetesen ezek sem minden egyes autónál rosszak, csak többnyire. Viszont (szerintem) a francia autók a legkényelmesebbek közt vannak, az olasz autók (elsősorban Alfák) pedig külsőre nagyon szépek.
2011. okt. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem minden autótípusnál vannak betegágyak.


De leginkább az a baj az emberekkel, hogy nem képesek felfogni, "amit használunk az el is romlik"...

Mennyi olyan embert ismerek akiknek azért "szar" az autójuk, mert féktárcsát, kuplungot........kell cserélni.

Az egész autó kopóalkatrész, akkor miröl beszélünk?


Aki Renaultot vesz azért veszi, mert olcsót akar és akinek kevesebb van az sírvafakad minden kiadott forintnál.

2011. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy azért vesz Renaultot, mert az tetszik neki, vagy az ár-érték aránya megfelelő. Bármelyik típust nézem, semmivel nem tartom rosszabbnak, mint a német kategóriatársai, és jellemzően kényelmesebb, kultúráltabb. Az új típusokról beszélek.
2011. okt. 9. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Csak az opel veszi külsőstől a dizel motort. A VW maga gyártja a dizel és benzin motorokat, és ezek vannak a SEAT, SKODA autókban is. Egyik legmegbízhatóbb autómárka-csoportnak tartom .
2011. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

15:22 Szó nem volt a VW-ről :D

De egyébként ez számomra is rejtély miért szídják szerencsétlen franciákat meg olaszokat, nem beszélve arról hogy az elektronika a mi Citroen Xsara-ánkban is Bosch (ami ugye német) és egy csomó mai francia autóban is az van, innentől kezdve az elektronikát szerintem hagyjuk mer csak a németeket égetitek vele...

2011. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Én sem értem az olasz/francia autók szidását.

Nekem Fiat Bravo 2001-esem van...Anno 3,2Millió volt.

Semmi bajom nincs vele.Soha nem hagyott cserben.Az hogy volt fékbetét csere? Mindegyik autóba kell...

Pedig az én autóm is olasz

2011. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez az előítélet egy baromság. A franciákat különben csak a szerelhetőségükért nem szeretik. Mivel egy izzócseréhez a fél autót szét kell szedni. Amúgy jók. Az Olaszok a régi dieseleik miatt kapnak negatív előjelet. Ami a vw-kat illeti Spanyolok szerelik azokat is össze. Elég kontárul. A BMW-ket többször hívták vissza mint európa összes autómárkáját. A merci kasznija szarul van illesztve mint egy traktoré. A japók jók, de megkérik az árát.
2011. nov. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TrükkösBélabá válasza:
55%
Renault Thaliával járok 7 éve még soha nem hagyott cserben . Ja mondjuk a kötelező karbantartáson nem szabad spórolni pl: olaj csere, fagyálló stb. Szerintem az új autók közül szinte bármelyiket választhatja az ember olyan rosszat nem gyártanak mostanában.Csak el kell dönteni mire használod a gépet pl:terepjáró városba, sportautó falura földútra :)!
2011. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
#7 te nagyon tudatlan vagy neked az elmegyógyintézetbe van a helyed nem pedig internetem
2016. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!