Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Suzuki Swiftet mennyi...

Egy Suzuki Swiftet mennyi ideig tart feltörni illetve elkötni?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam jogsit, egy régi Swiftet használok és sajnos ma adódott egy olyan helyzet, hogy a kocsi ablakát lent felejtettem és majdnem megloptak. Szerencse csak a táskám volt benne, minimális értékkel. Onnan vettem észre, hogy a tolvajnak volt arra ideje, hogy felkapcsolja az utastéri lámpát és átnézze a táskám, van-e benne vmi, de ott hagyta, viszont a lámpát égve hagyta. Mindez 10 perc leforgása alatt történt, még én vásároltam. Sajna mostanában gyakran parkolok boltok, állomások, áruházak parkolójában és félek, hogy ellopják. Akárki, akármit mond, alkatrésznek kiváló ez az autó.

2013. szept. 5. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy régi, kopott zàrat ki lehet nyitni egy egyszerû "gereblyézéssel". Ekkor bedugod a feszítôt és a kampót gyorsan végighúzod párszor a záron. Kb 3 mp az egèsz, csak kopott zárral mûködik, pl egy régi swiftnél.
2013. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Swiftet különösen könnyű ilyen szempontból elkötni, mert nem felhúzós, hanem eltolós zárja van. Mi múltkor kb 15 másodperc alatt voltunk meg vele, mikor haverom bezárta a kulcsot a Swiftjébe.
2013. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, a gyújtáskapcsolót szintén pár perc, főleg egy "képzett" tolvajnak. Vagy annyi sem. Ahhoz kellett 5 perc is nyugis tempóban egy hasonló korú volvoban nemrég, nekem, akinek nem hobbija az autófeltörés. :-)

Akkor egy tolvajnak, aki siet, és tudja mihez kell nyúlni, kb 1 perc.

2013. szept. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Max. 30 mp annak, aki tudja mit kell tenni. De ne izgulj, régi swiftet nem fognak ellopni, max. ha elöl hagyod a táskád akkor felnyitják és lenyúlják a táskád vagy az értékeid belőle.


Autótolvaj semmit nem tud kezdeni egy régi swifttel, nincs értéke, hiába hiszed te, hogy alkatrésznek kiváló, mert nem. Hegyekben áll minden bontóban az alkatrész és utánad dobják 2 fillérért. Mi értelme lenne börtönt kockáztatni egy olyan autóért, ami normál bontóban 50et ér, ez által a fekete piacon 25e-t? Pláne, ha gyakorlatilag ugyan ennyi befektetett energiával és rizikóval el lehet lopni 5-6 éves autókat is, amikért azért bőven többszörösét kapja a tolvaj, mikor leadja és ahhoz még kelendő is az alkatrész...


Ellenben a felnyitása megközelítőleg 2 másodperc, ha van hozzá a jóembernek szerszáma.

2013. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az autót ellopni talán tényleg nem fogják, de mivel 10 mp kinyitni a zárat, értéket ne nagyon hagyj benne, legalábbis ne szem előtt.
2013. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A tartasz tőle, akkor ugye tegyél meg mindent ellene.

1., Riasztó

2., kormány"balta"

3., rejtett kapcsolók.....


A swiftnél amúgy nem a lopás a lényeg és a fő.....inkább a benzint szívják le belőle. Erről sokat lehet sajnos olvasni.

2014. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!