Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ráérzek majd idővel?

Ráérzek majd idővel?

Figyelt kérdés

Most lesz a forgalmi vizsgám majd valamikor (már a második, az elsőn megbuktattak...).

Párszor elnézek 1-2 kanyart, pl. a munkahelyemnél, ami az udvarra kanyarodik be, és azon gondolkodom, hogy bevehető-e kettőbe, vagy egybe kell visszakapcsolni ?

Idővel ráérzek majd ezekre ?



2013. szept. 9. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

nem igazán értem a kérdést, nem vagy te versenyző, hogy "kiadja vagy nem" alapon kéne vezetned... 1-be sose kapcsolunk ,csak álló helyzetben, vagy ha "kúszni" kell, máskülönben mindig 2.

2-es alapjáraton minden kanyart be tudsz venni, télen tükörjégen meg ne vezess még

2013. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyám csinálja ezeket, hogy fejből megtanulja előre, hogy az udvaron például hogy kell egy szűk fordulót csinálni.

Nem szabad ilyet csinálni, mikor a volán mögött ülsz, akkor kell érezd, hogy az adott autóval hogy tudod bevenni azt a kanyart. Közben figyelsz, hogy neki ne menj semminek. És azt is kell érezni, hogy egy Matizban ülsz, vagy egy A8-ban ülsz, mert nem egyformán kell manőverezni a kettőt.

Szóval igen, remélhetőleg rá fogsz majd érezni, de sajnos vannak, akik nem éreztek rá erre, mégis közlekednek az autóval.

2013. szept. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
mióta vezetsz? úgy értem, hány órát vettél már?
2013. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elég sokat, többet, mint az átlag tanulók.

Most lesz a második forgalmi vizsgám.

Elsőre nagyon rástresszeltem és nem jött össze....

2013. szept. 17. 19:44
 5/9 anonim válasza:
Én ma vizsgáztam, megbuktattak 3 hibapontal, illetve, egy u-alakú megfordulásnál, elfelejtett indexel. Mondjuk igy is hogy megbuktam, szerencsére nem izgultam, és a vezetés része is jól ment, neked is azt tanácsolom hogy poróbáld meg leszarni az egészet, ha megbuksz akkor mi van? Megpróbálod újra.Egyébként A forgalmi vizsga része csak arra jó hogy elég jól vezess, a fontosabb tapasztalatokat, úgy is később fogod majd elsajátitani idővel.
2013. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A második vizsgán próbálok majd lazább lenni, mert ez tényleg csak úgy megy.

Amúgy nem érdekelne hanyadszorra megyek át, de nem akarom őket tovább gazdagítani. Azt a pénzt inkább már az autóra költeném... :)

2013. szept. 18. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más. Az oktatóm szerint technikailag kiválóan vezetek, de ennek ellenére néha elgondolkodok, hogy most akkor 2 vagy 3. Ha van egy kis tempó, akkor 2. Ha már majdnem állunk, akkor 1.
2013. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tanította:

Ha belátom, és nem túl éles, kettes, ha nem látni be, 20-nál kuplung be, 10-es tempó, egyes, és 10-el bevenni a kanyart. De gyakorlatilag ez csak a mellékutcáknál, kapubejáróknál kell. Egy a fontos, a vizsgán sose nyomkodd a kuplungot kanyarodás közben, azért buktatnak, legalábbis nekem ezt mondták. Ha úgy érzed, nem megy kettesben, tedd egyesbe, legfeljebb anyáznak a többiek, de ne reszkírozd meg a kettest, ha nem biztos, hogy menni fog.

2013. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem a helyzettől függ


1. nézz körül, mérd fel hogy van-e keresztező gyalogos/kerékpárforgalom akinek mindenképp elsőbbséget kell adnod (ha például balra kanyarodnál, jönnek szemből, de elsőbbséget kell adnod a gyalogosnak, akkor semmiképp ne hajts át a szembeni sávba, hogy megállj és belédmenjenek)


2. tedd ki az irányjelzőt, és lassíts a kanyar bevételéhez biztonságos sebességre


3. érezni fogod, hogy elbírja-e még kettesben a motor, ha nem akkor nyugodtan tedd ki egyesbe



a lényeg hogy légy körültekintő, és sose siesd el a dolgot

fő a biztonság :)

2014. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!