Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ez baj?

Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltam túl 16. - dik vezetési órámon,természetesen.vezettem már forgalomba.


Szóval ma mentünk minden felé,és szolt az oktató hogy ma elkezdjük gyakorolni a parkolást.


És hát nagyon nem ment orral alig tudtam beállni 2 autó közé,az oktatóm is 2 órán keresztül ordibált velem. Pedig azt mondta hogy jó vezetek a forgalomba.


Szerintetek az baj hogy nem tudok normálisan parkolni mèg a 16 óra után sem?



2013. szept. 9. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
16. órán kezdtétek gyakorolni a parkolást? Nekem kb az volt az első.
2013. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem érzed magad körül az autót, addig nem fog menni. Vannak mankók, amelyekhez a mozgások sorrendjét beállíthatod. Például a B-oszlopok, amelyek által kijelölt egyenes majdnem az autó felezővonala. A tükrök, és az autó orrának bal, és jobb oldala. Ha nem látszik az orra, akkor az autóból látottak jobb, és bal oldala (merthogy a takarás mögött azért ott van az orr is nemsoká). Ha a haladási irányra merőleges parkolóhely szélességét látod/el-/odaképzeled, akkor ÁLTALÁBAN elegendő a kormány alászedését akkor megkezdeni, amikor a parkoló "sáv" képzeletbeli meghosszabbításába kábé a jobboldali orr-tükörhossz felével belehajtottál. Érdemes figyelni arra is, hogy bár a kresz jobbra tartási kötelezettséget ír elő, a parkolás annál könnyebb, minél közelebb állsz a felezővonalhoz. Ez azért van, mert így nagyobb ívet tudsz menni, és több utad van adott esetben korrigálni, ha éppen túl-, vagy alultekerted a kormányt, esetleg nem sikerül a parkolóhely közepét elfoglalni. Apropó: sokat segít, hogy ha beparkolásnál az autó hosszanti felezővonala, és a kocsi VÉLT orra által kijelölt pontot egy, az útra festett képzeletbeli x^2 (x a négyzeten) egyenleten vezeted végig, ahol a parkolás (aka. kormánytekerés) megkezdése az origópontból kiindulva történik. Az elegánsan parkoló persze közel tökéletes negyedkörívet ír le, friss jogsisokon kötve hiszem, hogy ilyen esztétikát számon kérnének. Az index használata, és a parkolás megkezdése előtti hátratekintés viszont KÖTELEZŐ, mert van az úgy, hogy a parkoló, és az éppen beparkolni készülő autók között cikáznak el biciklisek.
2013. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ második,igazán hasznos volt! :)


Elsö : Hogy érted hogy a 16.- dik óra volt az elsö?

2013. szept. 12. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Írtad hogy:

"Ma voltam túl 16. - dik vezetési órámon"

"szolt az oktató hogy ma elkezdjük gyakorolni a parkolást". Ha jól emlékszem én már az első órán parkoltam.

2013. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!