Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjek motorozni?

Hogyan kezdjek motorozni?

Figyelt kérdés
jövő hónapban leszek 16 éves (lány) és nagyon szeretnék motorozni. Hogyan kezdjek neki? Jövő nyáron szeretném elkezdeni mert így a gimnázium mellett nem tudok másra is odafigyelni. Hogyan mondja itthon hogy "hé apa vegyél egy motort"? említettem már párszor de valahogy mindig feledésbe merült. Nehéz megtartani egy motort? milyen motorral kezdjem?Robogó? ezzel kapcsolatban szeretnék információkat.köszönöm mindenkinek

2013. szept. 10. 17:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
[link] az ilyen típusok tetszenek legjobban.
2013. szept. 10. 17:52
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mik a hosszabb távú terveid. Ha a rendes nagy motorok tetszenek, akkor NE vegyél robogót. Rendes váltós motort vegyél.

Hogy otthon hogyan add ezt elő, nem tudom. Szerintem alapvetően mindegy, mert ha a szüleid elfogadóak, bíznak benned, nem utálják zsigerből a motorozást, akkor úgyis belemennek, ha meg szűklátókörű hülyék, akkor meg tökmindegy mit csinálsz.

A motort menet közben nem nehéz megtartani, ez egyszerű fizika. Igazából könnyebb motoron menni mint biciklivel, mert stabilabb. Megálláshoz, parkláshoz, ilyesmihez megvannak a "trükkök", de nem nagy dolog, főleg egy kis 50cc motorral. Ettől ne félj.

Nem baj ha van ismerősöd aki segít ebben...

Ha megveszed az első nagyobb motorodat (250+ cc), akkor egyből irány egy vezetéstechnikai képzés és tanulj meg tisztességesen fékezni és kanyarodni.

Egy ilyen képzés és gyakorlás után bármire felülhetsz.

2013. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kis supermoto jó tanulómotor lehet!
2013. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hajrá-Hajrá. Szeretjük a motoros lányokat. Esetleg JNSZ megyei vagy mint a motor?

igen, inkább váltóst mint robogót, ha szeretnél későbbiekben nagyobbat. Először azért valahonnan szerválj egy olcsóbb motort mint ezzel ess el ne adj isten.

2013. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást! És tolna megyében lakom 17:56 os :)
2013. szept. 10. 17:59
 6/14 A kérdező kommentje:
olvastam hogy saját motorral is lehet vizsgázni. Érdemes elötte venni egy motort azon gyakorolni és avval vizsgázni? vagy az oktatótól kapott motoron érdemes és utánna venni saját motort?
2013. szept. 10. 18:22
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is váltós motoron tanulj meg vezetni. Ha úgyis olyat akarsz majd, akkor felesleges robogóra pazarolni az idődet. És tényleg használhatsz az oktatáson és a vizsgán saját motort, csak hogy viszed ki a rutinpályára?
2013. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék, hogy keress rá a "motoros szamárlétra" kifejezésre. Pejoratívnak tűnik, de nem az. Váltós motort ajánlom én is. Ha a szerelés is érdekel (mert úgy a buli, ha lerohadsz a pusztában), akkor egy endurositott Simson (nem lehet vele nagyon mellélőni... :) ), ha inkább kihagynád ezt a lépést (mondván később úgysem tudod az elektronikával agyonberhelt nagymotorodat javítani) akkor bármilyen kétütemű, ami nincs benne márkára a top5-ben.
2013. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. szept. 11. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


A vizsga szempontjából azért jó, ha van saját motorod, mert egyazon gépen vizsgázol, mint amelyikkel otthon gyakorolsz (mert úgyis fogsz). Nem mellékes az sem, hogy ha lerakod a motoros vizsgát, akkor így nem kell átülöd egy tök más motorra, és így lesz egy kis bizalmad a géped felé (mert már kiismerted).

Mindazonáltal amíg nincs jogsid, nem motorozhatsz, tehát a z oktatód által megjelölt helyre vagy tolod az új motorodat, vagy valaki elviszi helyetted. Kockáztatni nem érdemes, mert eltiltanak, és két szék közt pad alá esel.

Az sem teljesen mellékes, hogy manapság könnyen kerülhet olyan helyzetbe a ember, hogy egyik nap van pénze, a másik nap meg már nincsen. Ha nem tudsz levizsgázni motorra elsőre sikeresen, pótórákat, és pótvizsgát kell tenni. Ha a pótvizsgát nem teszed le egy bizonyos időn belül, bukod a befizetett pénzt, és az oktatás eddig elért eredményeit, TEHÁT megintcsak ott áll a motor, jogsis vezető nélkül.

2013. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!