Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Neked se kéne régi leharcolt...

Neked se kéne régi leharcolt használt kocsi? Miért fikázzák sokan a régi autókat, hogy nekik nem kéne?

Figyelt kérdés

Nem egy ismerősöm leszólja azokat akik régi autóval járnak(90-80 as évekbeli) hogy gázak, nekem nem kéne, ciki velük járni.


És inkább buszoznának, mint hogy egy 20 éves opellal járjanak.

Most csak adják a "Én olyan menő vagyok, nem égetem magam ilyen kocsival" stílust, vagy tényleg inkább tömegközlekednek, mint hogy egy régi autóval mehesennek?

Te se mennél egy régi láthatóan régi autóval? Inkább te is tömegközlekednél?



2013. szept. 12. 19:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem savanyú a szőlő,és játszák magukat
2013. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Dörmögő ***** válasza:
100%
Az én öreg vectrám fiatalabb mint a környékbeli buszok meg vonatok.
2013. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ.

Én egy 1950-es években gyártott Citroën DS típusú kocsival örömmel mennék..

De nem biztos hogy vennék egy 1980-as ladát.

Hogy miért?

Ha az első kocsit megtudnám venni, akkor azt jelentené, hogy gazdag vagyok, és bőven lenne pénzem tökéletes állapotba hozni, állandóan szervizelni.

Ha a második kocsit tudnám megvenni, akkor azt jelenti, hogy nem sok pénzem van, és valószínű, hogy gondot okozna a rendszeres javítása, szervizelése.. Valószínű, hogy többet lenne a szerelőnél mint a garázsomban, így inkább járnék busszal mert az sokkal olcsóbb....

Nem a szégyen miatt pusztán csak anyagi szempontok miatt érvelek így..

Csak megjegyzem. 13 éves autóm van, amit nagyon szeretek..

2013. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
én a család 2003as seat cordobájával járok,de simán elfogadnék egy B-s vectrát,corsát,régebbi swiftet,honda civicet,oktaviát,de még egy jó állapotban lévő zsigulit is :) 19/F
2013. szept. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Vidéken ahol nem jár a tömegközlekedés csak naponta párszor, és az mellett még gyalogol annyit mint állat, pláne télen, akkor azért szerintem beleülne a kocsiba.

Nekem egy 96-os Mondeo-m van, nem egy új autó de szépen néz ki és elvisz oda ahová kell, és nem ázok-fázok, valamint nem vagyok időhöz,- és másokhoz kötve!

2013. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
Hát, 14 éves Mercedes-em van és utálom mint a szart. Megbizható és az is volt mindig is, meg minden, csak azért utálom, mert kizárólag azért járok ezzel, mert nincs pénzem újra, vagy legalább újabbra.... De inkább ez mint, hogy tömegközlekedjek. Inkább az a szégyen szerintem. Majd röhögök az ilyeneken mikor jön a tél és toporognak a köcsög megállóban, várják a fűtés nélküli tragacs ikarust. Én meg minden télen rövid ujjú pólóban vezetek, mert annyira meleget tudok csinálni az autómban. Nyáron pedig kellemes hűvöset. Meg legalább nem kell otthon feküdnöm 1-2 hétig lázas betegen, mert összeszedtem mindenféle fertőzést, meg egyéb betegségeket a bkv-n. Mindenhova időben odaérek és biztonságban. A büdös életbe nem tömeg közlekednék soha többé az 100%. De egészségére annak aki inkább busszal megy, had menjen, legmagasabbról szarok rá.
2013. szept. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen emberek adják fel tömegével az "ingyen adom az autóm sőt ráfizetek csak vállald át a hitelt" című hirdetést..


Nekem eddig csak használt autóim voltak és eszem ágában nincs újat venni .Ahhoz nagyon gazdagnak kellene lennem, de tényleg! Mivel értek hozzájuk, tudom ,hogy sokkal jobban össze vannak rakva és milyen megbízhatóak tudnak lenni. Ez a tapasztalatom, fillérekből fent lehet tartani egy 90-es évekbeli kocsit,sőt 80-ast is ,főleg ha japán gyártású, mert azok a kedvenceim.

A mai agyonvariált -elektronizált autók addig jók míg tart a garancia ,aztán jönnek a több százezres javítások, amit csak szakműhelyben lehet megcsinálni ,aminek az árából én évente vennék egy másik használt kocsit. Nem tapasztaltam hátrányát a régi verdának, csajok is bírják (az értelmesebb réteg ,nem a ribik!) ,nem kell félteni őket, mert ha baleset van letotálkározzák és annyit fizetnek rá hogy simán a negyedéből megjavíttatom, szóval nem kell azért sem félteni ha ellopják, nem tárolok milliókat a nyílt utcán ,hogy egyik nap egy ügyes tolvaj elvigye a többmilliós verdám, stb...

És ugyanúgy elvisz hidegben melegben A-ból B-be mint egy új kocsi, aki meg inkább a helyközit várja a viharban ,mint hogy beszállna egy 20 éves kocsiba az egyszerűen hü lye vagy/ és sznob én csak röhögök az ilyeneken.

2013. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nekem helyben (vidéki város) nem volt gondom a tömegközlekedéssel, habár legtöbb helyre gyalog, máshová kerékpárral, néha meg busszal jártam. Ha budapesti lennék, sem sokat autóznék.


Mégis azért kellett vennem egy 17 éves kocsit, mert kb. havonta járok az országban keresztirányban (tehát nem Budapest felé), és katasztrófa a távolsági tömegközlekedés. 15 körül elmegy az utolsó távolsági busz a másik városba, utána lehet átszállással 1,5-szer nagyobb távolságot megtéve, 2-szer annyi időre, és ha mákom van, nem alszok másik városban.

2013. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
Nos,én elvből nem veszek 5 évesnél régebbi kocsit.De ha nagyon nincs ínyemre való akkor max 8 év de az a nagyon max.
2013. szept. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egyébként Kiszámoló blogján olvastam, de nagyon nagy igazság, akkor nem vállaljuk túl magunkat, ha legfeljebb 2 havi fizetésünkért veszünk kocsit. Az én autóm átíratással együtt került 2 havi fizetésembe. A panelok környékén meg olyan kocsikat látni, hogy többe kerül, mint egy ottani lakás.
2013. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!