Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az autómmal?

Mi lehet az autómmal?

Figyelt kérdés

Egy 1 éves Skoda Octavia Combim van (még az előző generáció) 2.0-ás dízelmotorral. Ma reggel mennék be középiskolába, de se kép, se hang. Az egész elektronika elszállt, kinyitni sem bírtam a távirányítóval, csak pótkulccsal. Az akksi jó, a biztosítékok EGY RÉSZÉT néztem, azok jók voltak. Mik lehetnek a hiba forrásai? Tegnap amikor leállítottam még semmi baj nem volt.

Fontos lenne, mert elég messze lakok az iskolámtól, és nem szeretnék másfél órát utazni tömegközlekedéssel.

Köszönöm a válaszokat.


2013. szept. 19. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem bedöglött.
2013. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kompjútervezérlés van benne?
2013. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagy immobilizer esetlegnem aktiválódott? nállam volt egyszer ilyen. Nem tudtam hogyha leveszem az akumlátorsarut letilt. Visszatettem ugyanígy semmi.

Vagy nem lehetogy valami banális? Lecselazult az aku saru?

2013. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekünk egyszer hasonlót csinált, de az nissan típus volt, engedte kinyitni, világitott 1-2 hibajelző de semmi más, valami érzékelő hibásodott meg, még gyújtást se tudtunk ráadni. 35000 ezer volt a javitás. + szakaszosan jött a hiba, 2 hétig volt szerelőnél.
2013. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Jó meglátás, bár erre már rájöttem.

2. Igen, de gondolom a fényszórót, belsőtér-világítást nem ő irányítja, mert az sincs.

3. Ez ez immobiliser mit csinál?:) De kérlek olvasd el a 2.-nak írt válaszom, legalább valami apró jelét mutatná hogy van áram a fedélzeten. Erre én is gondoltam, de az túl egyszerű lenne.:D A saru és a vezetékek is jók, az akku pedig 2 másik autót beindít, szóval az sem lehet a baj.

4. Sajnos itt meg se mukkan semmi. Holnap átnézem a többi biztit, én azokra gyanakszom.:)

2013. szept. 19. 22:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Én meg nézném/nézetném az aksit és a generátor töltését.

Tudtommal az autódban van egy védelmi rendszer amely minden fogyasztót letilt,ha és amennyiben az aksi ereje egy bizonyos szint alá esik.

Elképzelhető,hogy mielőtt leállítottad az autót,valami fogyasztó bekapcsolva maradt és az "leszívta" az aksit az a bizonyos szint alá és a biztonsági rendszer le tiltott.

De lehet aksi cella zárlat is a gond.

Nehéz így találgatással pontos választ adni. Látni kellene.

2013. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen van olyan berendezés ami minden fogyasztót letilt, de az ütközés esetén lép működésbe, és igen ritkán romlik el, bár ez sem lehetetlen. Általában egy zöld vagy piros gombbal lehet visszaállítani a motortérben. Majd keresek képet is. Igaz nem tudom, az Octaviaban van-e ilyen, de az én 12 éves francia szaromban már van!


Én a helyedben a motortéri biztosítékokat nézném át legelőször, ott vannak nagy 100A-es biztik, amik ha kimennek, akkor se kép se hang!


Bár a cserével is óvatosan járnék el, hátha mégis zárlatos valami.

2013. szept. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha a belső világítás sem megy, akkor ott áramellátási gond lesz.
2013. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megismétlem hogy az akksi hibátlan, apukám BMW-jét, és a családi kombit is hibátlanul indítja. A biztiket átnéztem, semmi. Először a motortéri, majd az utastéri biztiket is meglestem, de rendben vannak. A vezeték szakadásra én is gondoltam, de akárhogy mozgatom, semmi kontakt nem jön létre, szóval a vezetékek is szerintem jók. A negatív csavar volt kicsit laza, ott ahol küldi a delejt a karosszériába (a feladatát így is ellátta). Azt meghúztam, de utána is semmi. 4-re viszem autóvillamossági ismerőshöz, de ezt az átkot még vontatni sem lehet, mert a kormányzár beakadt és áram nélkül úgy is marad.. Szóval valami ötlet a darus autómentőn kívül?
2013. szept. 20. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Na mi volt?

A kormányzárat nem lehet kulccsal feloldani ilyen esetben?

2013. szept. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!