Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi nyista, elhagytam....

Jogsi nyista, elhagytam. Bemegyek okmányba az orvosi papirommal, akkor adnak valami ideiglenes papírt? Mert vezetnem kell. jah és az új jogsira kontaktlencse fog kerülni. Namost a képen kell szemüveg? Mert NINCS szemüvegem már.

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Kapsz ideiglenes jogosítványt ha kérsz, de azzal csak belföldön vezethetsz. A képen mindegy mi szerepel, az a lényeg hogyha a jogsidra az van irva, akkor csak szemüvegbe vezethetsz, akkor csak abba vezethetsz, de ilyenen nem szokott a rendőr problémázni.
2013. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

- akkor csak abba vezethetsz, nem tudom miért irtam kétszer

[link]

egyébként itt meg tudod nézni kód alapján, lehet hogy szemüveg/kontaktlencse van a jjogsidra írva, ebben az esetben pedig hót mind1.

2013. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem érted. nekem már az orvosira rá van vezetve hogy KONTAKTLENCSE ÉS SZEMÜVEG. na most az érdekel hogy a képen kell e szemüveg, mert már nincs, max egy régi de az hülyén nézne ki a képen nagyon. a másik dolog: Mennyibe kerül ez az ideiglenes jogsi??
2013. szept. 21. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor nem kell szemüveg a képen, az ideiglenes ára 2300 ft körül van.
2013. szept. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 21. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Már megszűnt az ideiglenes vezetői engedély.

Miért kell orvosi? Amit elhagytál már lejárt? Mert akkor értem. Illetve akkor is kell, ha az elveszett jogsid régi fajta volt, azaz nem kártya formátumú.


A jogsira egyébként az a kód kerül rá, melyet az orvosod megad. A fényképen nem lényeges, hogy van e rajtad szemüveg. A rendőr úgyis a jogsiba bejegyzett kódot fogja nézni.


Mivel már nem létezik ideiglenes vezetői engedély, az okmányirodában kapsz egy jegyzőkönyvet - a vesztésről/lopásról - azzal vezethetsz, de csak Magyarország területén.

2013. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A jogsira egyébként az a kód kerül rá, melyet az orvosod megad.".


az orvosi papíron rajta van hogy kontakt lencsével vagy szemüveggel. nem tudom mit lovagoltok ezen. írtam hogy ez fog a jogsira kerülni. ennyi. amúgy azt ad meg az orvosom amit kérek tőle ;)

2013. szept. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!