Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudja írni a B...

Valaki le tudja írni a B kategóriás jogosítvány megszerzésének szakaszait, sorban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy első lépés, második, 3. stb...

és hogy külön mindegyik (kreszórák, elsősegély, stb..) ilyenek mennyi időt vesznek igénybe!



2013. szept. 27. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
első lépés, hogy beiratkozol egy autóssuliba, végig ülöd a kreszórákat, azt már nem emlékszem pontosan mennyi, utána szerintem jöhet az elsősegély a második lépés, ez nem bonyolult, viszonylag gyorsan megvan, aztán harmadik lépésként elkezdhetsz tanulni vezetni, az oktatótól függ, hogy mennyi időt töltötök majd tanpályán és mikor visz forgalomba, én első órán forgalomba mentem már :D majd ha levezetted a 30 órát és megvan a kilométerszámod is, akkor lehet vizsgázni, ami vagy sikerül vagy nem, ha nem akkor venni kell pótórákat és újra vizsgázni
2013. szept. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Saját tapasztalatból írok:

1. orvosi vizsgálat, ha jól tudom most 7 ezer forint körül van. (látás, színtévesztés, vérnyomás vizsgálat. Valamelyik orvos vizeletet is kér.)

2. KRESZ oktatás: nekem heti egyszer, kétszer volt 4 tanóra (4*45 perc). Ez kb. 3, négy hetet vett igénybe.

3. elsősegély: nem muszáj a KRESZ után egyből az elsősegélyre gondolnod, a sorrend tetszőleges lehet, a forgalmi vizsga után is meg lehet csinálni. Az egyik ismerősöm is a forgalmi után csinálta, de szerintem sokkal jobb előbb túl lenni rajta. Rossz belegondolni is, hogy egy nehéz forgalmi vizsga után még az elsősegélyre kell járni... Nekem ez 3 hetet vett igénybe, de általában kevesebbet szokott, nekünk több órát tartottak, mert elhalasztották a vizsgát. A vizsgáról annyit, hogy nálunk nagyon szigorúan vették. A csoport 50%-a megbukott, és bevallom őszintén egyik sem volt hülye. Szerencsére nekem sikerült elsőre. Az egyik haverom viszont már többször megbukott rajta. Valószínű hiányzik a pénz a kasszújukból. :)

4. vezetés: első órámon az oktató csak annyit mondott: induljunk. Egyből a városba. Szépeket gondoltam :D, de persze sokat segített először. Ez a 30 óra elég lassan telt el, heti kétszer jártam másfél órákat. 1,5, majdnem 2 hónap volt. A forgalmi vizsga előtt csak annyit mondott: a legszarabb vizsgabiztost fogtam ki, ráadásul pesti ellenőrzés is lesz, szóval ketten lesznek. A vizsga előtt mentem még másfél órát, közbe bevallotta, hogy csak viccelt :D. Nem paráztam rajt, mert nem csak a vizsgán kell megfelelni, hanem a való életben is. Na meg az elsősegélyen is megsz*pattak, ez már meg sem fog kottyanni. Szerencsére elsőre sikerült, hibátlanul. Engem is meglepett, hogy milyen higgadtsággal kezeltem a dolgot és szerintem ez a kulcsa a sikernek.

5. a vizsga után el kell kérni a vizsgaigazolást a helyi közlekedési hivatalban. Más is mehet érte, de akkor hivatalos meghatalmazást kell írni. Én is így tettem. Okmányiroda, 4 ezer forint a kiállítása a kártyának + 30 nap várakozási idő a papírok szerint.


Ezek történtek 2013 márciusa és augusztusa között Győrben.


Bocsi, hogy leírtam a személyes történetet, de remélem, hogy sikerül belőle hasznos dolgokat kiszedni. Sok sikert a jogosítványodhoz!

2013. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!