Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri egy kocsival menni 10...

Megéri egy kocsival menni 10 perces séta útra? Minek a haveromnak kocsi? Nem drága arra, hogy suliba járjon kocsival?

Figyelt kérdés

Tudom, most jön az, hogy "mit irigykedsz, mi közöd hozzá..."

De 10 percre lakik a sulijától, és kocsival jár oda. 10 perces gyalog séta. És közben van 3-4 lámpa, aminél ha megfogja a piros, áll mindegyiknél vagy 3-4 percet.

Jó, ha mindenhol zöldet kap, és nincs dugó, 5 perc alatt otthon van, de nem felesleges ekkora távra?


Tudom, hogy kényelmesebb, meg gyorsabb, de most mit számít? :D


Mindig 7:45 kor indult el otthonról, hogy beérjen 55 re.

Most csak menőzésből jár be kocsival?

És nem olcsóbb gyalog járni? szóval ekkora útra minden nap fogy az üzemanyag rendesen?

Mert mondták nekem, hogy mit törődök vele? Havi egyszer meg tankolja a kocsit, aztán 1 tank benzinnel minden nap bemegy a suliba meg haza.



2013. szept. 28. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy kényelmesebb, meg gyorsabb, de most mit számít? :D "


Itt is van a válasz a kérdésedre. Ha megteheti vagy valaki állja a költségeit akkor miért ne tegye meg? Gondolom amikor épp -15 fok van és szakad a hó vagy az eső 70 km/h szélben akkor te sem szívesen sétálnál odakinn 10 percet sem. Vagy mikor egy 10 kilós táskát kell cipelned magaddal testnevelés váltóruhával például.


Nyilván logikus oka nincs és nem is költséghatékony, de megteheti és a kényelmi szempontot miért adná fel, ha megteheti? Meg nyilván az is benne van, hogy ő megmutatja mekkora Jani, hogy kocsival jár iskolába, nyilván a csajoknak is imponál vele.


Neked azért mondták, hogy mit törődsz vele, mert tulajdonképpen az ég világon semmi közöd hozzá, hogy ő mivel jár. Gondolom a haverod sem von téged kérdőre, hogy minek szállsz buszra, ha csak 2 megállót kell buszoznod, hiszen az csak 10 perc séta vagy nem förmed rád reggel becsengetés előtt, hogy minek jársz busszal, mikor olyan drága a bérlet és amúgy van otthon egy biciklid, simán járhatnál azzal ingyen is...

2013. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem 2 megálló az út, pontosan 23!
2013. szept. 28. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Látom felfogtad a lényeget...


Értsd úgy, hogy rád sem szól senki, hogy amikor csak 2 megállónyira mész akkor miért nem mész gyalog. Sőt, gondolom azért sem csesztet senki, hogy ha ilyen messze laksz az iskolától miért nem jársz autóval!

2013. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyébe ilyen távon inkább motorral mennék.
2013. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ha megteheti, hát tegye. Nem kell sajnálni senkitől, szíve joga a kocsi mellett dönteni, ha ez neki a megfelelő.
2013. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De, felesleges. Bicóval járnék helyében.

Ha bemelegíti a motort indulás előtt, ez a művelet és garázsból ki-be több idő, mint maga az út. Ha meg csak beül és elindul, nem tesz jót a kocsinak. Mindenesetre ilyen távon be sem melegedik a motor rendesen, nem nyerő.

2013. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem éri meg, kivéve, ha villogni akar. Most 10 percre, iskolába?? Atyaég?? Minek még neki kocsi?? (Tényleg hacsak nem villogni) Amíg elmegy a benzinkútig, akkoris rengeteget fogyaszt, meg most 10 percre?? Áááááááhhh XD
2013. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!