Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy régi kocsiban mindent...

Ha egy régi kocsiban mindent cserélünk attól még régi marad? Nem lesz új kocsi érzete?

Figyelt kérdés

Szóval ha valaki 3 évente új kocsit vesz, az mindig jobban jár, mintha valaki fogna egy 6-7 éves autót, és mindent kicserél benne ami elromlik, elkopik? Fékek, lengéscsillapító, stb.

Az a használt kocsi akkor is 6-7 éves marad, ha mindent cserélünk rajta amit szokás?



2013. szept. 17. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Aki 3 évente vesz új kocsit az milliomos és buta. Tőle kell neked autót venni,mert ő már bukott rajta épp eleget. De hogy a kérdésedre is válaszoljak egy 6 éves autó is nézhet úgy mint egy új,ha törődve van vele és egy fél éves is nézhet úgy ki,mintha több éves lenne. Minden attól függ mennyire törődnek és vigyáznak rá. Lényeg az hogy az évek számából még nem lehet eldönteni jó e az az autó.
2013. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Első! Te meg csóró vagy és irigy mert ha milliomos lennél eszedbe se jutna használt autót venni.

Örök igazság, hogy a használt autó is annyiba került mint az új csak apránként fizeted ki.

2013. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha gazdag is vagy, vehetsz használt autót, ha az tetszik. Én ha gazdag is lennék, sokkal inkább vennék egy használt E60 M5 BMW-t, mint a mostani F10-est, mert sokkal jobban néz ki, és az üvöltő szívó V10-es motor egy vadállat az új turbós marhasághoz képest, pedig nyilván valamivel erősebb meg takarékosabb meg modernebb, met mittudomén, viszont nekem mégis a régi kéne, de mivel már nem gyártják, kénytelen lennék használtan venni.

Tudod melyik gazdag nem vesz használt autót? A SZNOB.

2013. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindent lecserélünk,és semmi nem marad benne az eredeti, és vadiújat, nem használtat raknak bele, akkor már új lesz.:) Bár az érzetet nem tudom. Meg az árát:) Lehet amúgy, hogy külön olcsóbb, mert hogyha egy cucc kívül van, azt még be is kell szerelni, szóval a teljesen összerakott kocsiban még az összerakás energiája is benne van az árban. Amúgy szerintem "új feelingje" lesz, kivéve, hogyha egy idő után a többi részét már annyira megszokod, hogy a pici csere/változtatás már nem is tűnik fel számodr rajta. Meghát, ha a többi része többnyire változatlan, és mindig csak egyet cserélsz, akkor a többi részét használod, szóval mégsem. Nem tudom:)
2013. szept. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*javítom:)Ezt:"Meghát, ha a többi része többnyire változatlan, és mindig csak egyet cserélsz, akkor a többi részét használod, szóval mégsem."


Szóval hogy folyamatosan használod a többi részét, akkor a többi része nem lesz új, ha mindig csak egy valami változik rajta:)

2013. szept. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy autót te magad akarnál összerakni új alkatrészekből, kb 10-szer annyiba kerülne, mintha kihoznád egyben a szalonból. :-) Persze ez csak elméleti kérdés. A lényeg, hogy nincs olyan, hogy az új, vagy a használt a jobb. Nekem pl jobban megérte az új, mert sokat megyek egy évben, tudok rá vigyázni, és az a kenyérkereső eszközöm. Azt kell látni, hogy az autóknak van egy természetes amortizációja, ami akkor bekövetkezik, ha nincsenek használva. És persze van a használatból adódó kopás. Meg kell találni az egyensúlyt. Ha pl 50 ezret mész egy évben, megérheti az új autó, mert az 4-5 évig problémamentes fog szolgálni. Ugyanakkor, ha csak 8-10 ezret mész egy évben teljesen felesleges újat venni, mert úgy sem fogod 15 évig használni, mert megunod, kopottas, öregecske lesz, és majd jön valaki, aki röhög a markába, hogy 600 ezerért kap egy autót, ami még jó eséllyel 4-5 évig gond nélkül fog szolgálni. Ha nekem most családi használatra, évi 8-10 ezer km-ért autót kellene vennem, 1,5 millió körül nézegethetnék 4-5 éves 100 ezer alatt futott autókat, amit én még vígan elhasználnék 4-5 évig. Civil célokra biztos nem vennék újat, de nekem dolgozni, áruszállításra nem kell a más lepusztított sz@rja. Nem fér bele az időbe az állandó javítgatás. Az 500 ezrett futott boxerunkat is már le kellett cserélni, mert majdnem minden hétre jutott már valami.
2013. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki egyébként 3-4 évente eladja a 100 ezret futott autóját, és bukik 2-3 milliókat, az nem normális ember szerintem... mi sem élünk rosszul, nem is sajnálom senkitől, de ha átszámoom, hogy lényegében évi 5-600 ezerbe kerül, hogy van egy autóm... hát abból már igen komoly utazásokat lehet megfinanszírozni, vagy akár jakuzzit, szaunàt, medencét, kerti kemencét, óriás tv-t, millió dolgot lehet venni. Ezek helyett van aki inkább 4 évente autót cserél... hát egészségükre. Tök mindegy milyen gazdag valaki, mindig lehet okosabb helyet találni a pénznek, mint az autócserélgetés. Ez inkább ötlettelenség, kínlódás, nagyzolás, mint jómód...
2013. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kanadai rokonaink egy 15 éves toyota terepjáróval járnak, de a fent felsoroltak közül minden megvan nekik. Szerintem tök igazuk van.
2013. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!