Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyméretű veterán autóból...

Nagyméretű veterán autóból melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Ha megengedhetnél magadnak egy felújított szép veterán autót, akkor melyiket választanád?

- V8-as USA (pl. Cadillac)?

- V6-os USA (pl. Cadillac)?

- 6 hengeres nyugati (pl. Opel Rekord)?

- Nagy szovjet (pl. Csajka)?

- esetleg valami mást?


És miért pont azt választanád?



2013. szept. 29. 15:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de a 3,5ös érintőképernyőn néha mellényúlkálok :-)
2013. okt. 6. 21:22
 22/24 anonim ***** válasza:
2013. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Látom a válaszok már elmozdultak a Ferrari felé is, holott az nem nagyméretű.

Én, ha rajtam múlna, akkor a Porschék felé nyitnék veterán ügyben. Igaz, a 356 és a régi 911 mindegyike apró picike sportkocsi, de hatalmas charme-ja van mindegyiknek. Nagy kedvencem a 70-es évek 911 Turbója, azaz gyári nevén a 930.

Nekem voltak már Porschéim, igaz nem veteránok, hanem ún youngtimerek. Sajnos egyikük sem tudott rám veteránosodni, mert mindig jött valami ami miatt túl kellett adnom rajtuk.

Most egy youngtimer Mercedesem van, egy 124-es Cabrio, ami a maga 19-20 évével szintén nem veterán, de egyre inkább klasszikus.


Amúgy nagyon stílusosak a nagy amerikai autók is, bár nem az én világom. Esetleg Stingray Corvette-et azért 'nagyduzzogva' elviselnék :D


A Mercedes azonban egyre jobban tetszik, valami régi nagy Pullmann Mercit elviselnék, mint veteránt, vagy egy RR Silver Shadow-t az angolok közül.


Amúgy megint Porschéra gyúrok, anélkül azért nem jó élni :)



Ja kérdezted, hogy mindezt miért?

Egyszerű: személyes okokból. Egy ilyen autó megvásárlása és tartása emocionális döntés, nem racionális. Annyi ráció van benne, hogy pl most nekem a Merci anyagilag jobban belefér, mint egy Porsche 911 mondjuk, de tényleg az árán nem is gondolkoztam mondjuk egy pár éves KIA vagy Seat beszerzésén, hanem nekem a stílusosság sokkal fontosabb, mint mondjuk a technika mai vívmányai.

2013. dec. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ez a Tatra kisfilm aranyos volt. :)
2013. dec. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!