Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért használják sokan a...

Miért használják sokan a ködlámpát, amikor nincs köd?

Figyelt kérdés
Feltűnően sokan használják teljesen ködmentes és havazás mentes időben is a ködlámpát (elsősorban elsőre gondolok), egyesek még úgy is, hogy külterületen csak a ködlámpát égetik, a tompított fényszórót meg nem. Nem értem ezt miért teszik, mi értelme van ennek?

2013. szept. 30. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A ködlámpáról egyesek azt hiszik, hogy dizájn elem és ezért égetik, azt hiszik, hogy a többi autós elájul tőlük. Pedig nem. Engem nem zavarnak az ilyenek, csak ha éjjel a hátsó ködlámpát is égetik. Van aki éjjel simán esős időben is használja a ködlámpát, mert akkor feketébb az aszfalt és első ködlámpával jobban lehet látni az úthibákat, ezt megértem.

Olyan is van aki az utólag szabályosan beszerelt nappali menetfényt használja, ez sok esetben körülbelül a ködlámpa magasságában van, ez tűnhet úgy, minta ködlámpát égetne, fényszóró nélkül. A nappali menetfény általában egy led csík.

2013. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Újabb autóknál a ködlámpákban van a nappali fény is,úgyhogy nem biztos hogy a ködlámpát használja. Ha nem ég a hátsó helyzetjelző akkor tuti nem az.
2013. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak meg tud különböztetni a kérdező egy zavaró, erősen felfelé/vízszintesen világító ködlámpát a pusztán láthatósági szempontokat szolgáló menetfénytől...

Sajnos sok idióta van, aki úgy vezet, hogy beül az autóba, és mindent ami létezik felkapcsol... nappal nem gáz, de ha este jó időjárási körülmények közt ködlámpával jönnek szembe én bizony felnyomom a reflektort, vagy villogtatom, vegye már észre magát, nem egyedül van azon a rohadt úton...

2013. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A ködlámpa lefelé világit,úgymond a köd alá...
2013. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tompított: fentről lefelé

távolsági: fentről vízszintesen/enyhén felfelé

ködlámpa: lentről vízszintesen/enyhén felfelé


Ha lentről világítana lefelé a ködlámpa akkor semmi értelme nem lenne, mert olyan alacsonyról világítva kb 1-2 méterrel világítana az autó elé, azzal meg nem sokra mennél...

2013. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Valóban ködlámpáról beszélek, az első nem is zavar annyira, de egyébként én valami olyasmit tanultam anno, hogy csak nagy ködben érdemes használni, olyan nagy ködnél, amikor már alig látni az orromig, és eleve csak kis sebességgel közlekednek az autósok.


Azt is észrevettem, hogy jellemzően presztízsmárkájú autókon szokták használni állandóan a ködlámpát, de azért bőven vannak kivételek.

2013. okt. 1. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, presztízs... A Vectra, lehetőleg tyúning szpojlerrel a csomagtartófedélen, 50 éves BMW, 35-40 éves Mercedes, 20-30 éves Audi, egyes Golf, minél több lyukkal az oldalán, ami "igényesen" el van tüntetve, stb. Mindenki tudja, hogy melyik kategória ez. "C" betűvel kezdődik. Esetleg még a "tuning" Swift, ami úgy néz ki a sok matricától, mintha lebronzolták volna. Szerintem ennek köze nincs a presztízshez. :)
2013. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne keverjük a szezont a fazonnal, a presztízst a ködlámpával.

Az első ködlámpa nem valami hasznos dolog. Abban a ködben, ahol szükség lenne ködlámpára, már azzal sem fogsz látni, ezt az tudja igazán aki ment már olyan tejködben, ahol szabad szemmel csak 5-10 méterig lehet ellátni. A ritka ködön meg anélkül is át lehet látni, de akkor már a szembejövők villoghatnak.

Akkor lehetne hasznos a ködlámpa, ha sárga fényt kibocsájtó izzók lennének bennük, mert az tud a legjobban áthatolni a ködön és a szembe jövőket is ez a fény zavarja a legkevésbé. De a sárga ködlámpafény meg nem néz ki jól, így már gyárilag fehér fénnyel érkezik a ködlámpa is. Csak így semmi értelme.

2013. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!