Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóval való indulás?

Benzines autóval való indulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolom ez már lerágott csont, kerestem a régebbi kérdések közt, de persze pont ugyanilyen problémát nem találtam. 1.4-es skoda combin tanulok vezetni, teljesen amatőr vagyok, előtte sosem vezettem, a 7. órám után is előfordul 2-3x hogy lefulladok. Csak hogy képbe rakjam valaki nem tudna egy megfelelő videót linkelni esetleg leírni részletesen?:D

1. kuplung -> 1-es, és félig felengedem (ahol már megindul az autó) onnan gáztadok és innentől kell lassan felengedni a kuplungot? (mással nincs problémám, egyedül az indulás)

Előre is köszönöm a segítőkész emberek válaszait!:)


2013. okt. 1. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kuplung 1-es kis gázt adsz ezzel egyidőben engeded a kuplungot amikor érzed hogy fog felengeded gázt adsz gyorsulsz utána 2es
2013. okt. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem lehet " úgy ésszel " csinálni, egy idő után már " érezni " fogod a dolgot.
2013. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

beülsz a kocsiba; slusszkulcs be gyújtást rá, megnézed, hogy üresben van-e és kinyomod a kuplungot ekkor elfordítod a kulcsot és indítasz, tehát üres, kuplung kinyomva jár az autó, ekkor beteszed sebességbe tehát egyes, kézifék ki és engeded fel a kuplungot ekkor az autó kezd egy kicsit mocorogni és most adsz hozzá gázt,de ne padlóból, hanem érzéssel, kb annyi gázt adj amennyi kuplungot engedsz

tulajdonképpen az a lényege hogy félúton egy nagyon picikét megtartod a kettőt majd ha érzed, hogy nem fog lefulladni továbbengeded.. annyi hogy azt a pontot kell eltalálni ahol megfogod a két pedált

és azért fulladsz le mert túlengeded a kuplungot vagy mert túl gyorsan akarsz gázt adni, hidd el menni fog, a lábad rá fog állni (bár elég karcsú óraszámban oktatnak forgalmit)

2013. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ha a fogáspont (ahol megindul az autó) megvan, akkor már jó úton jársz :D


Amúgy itt kifejtettem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__480..

2013. okt. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell érezzél,ez nem egy olyan folyamat amit elméletben el lehet sajátitani. Ha érzed hogy csökken a fordulat,gázt adsz ennyi az egész.A kuplung minden autónál más ponton fog,találd meg azt a pontot.
2013. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én egy 1.4 Opel Meriván tanulok, de csak kuplung csúsztatást alkalmazok, én nem szoktam gázt nyomni és simán elindul. Viszont vezettem már Peugeot 106 (1.4) is, ott viszont kellett egy kis gázt adnom ami szokatlan volt mert amúgy nem indult el.
2021. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!