Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vegyem rá a szüleim,...

Hogyan vegyem rá a szüleim, hogy néha odaadják a kocsit?

Figyelt kérdés

A családi autónk kb havi 1x, ha használva van. 10 éves autó 20ezer km-rel...szinte új. 18 éves vagyok, 30 óra után első forgalmin átmentem. Rutinszerzésre szükségem lenne, de rutint leginkább akkor szerez az ember mikor egyedül vezet és magára van hagyatkozva.

Többször felhoztam már a szüleimnek, hogy egy héten párszor kölcsönadnák-e az autót (ha pl. esik az eső vagy sötét és hideg van). Szórakozni nem járnék azzal, a benzint is fizetném én. Nem vagyok hebrencs, felelőtlen ember. Megértem, hogy féltik az autót. Apám jobban engedné (az ő munkásautóját már vezettem), anyám (aki nem vezet jól, pont a gyakorláshiány miatt) viszont egyáltalán nem enged a családi autóhoz. Max akkor, ha apám ül az anyósülésen és figyel.

Hogyan érhetném el, hogy jobban bízzanak bennem?


2013. okt. 2. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha eleget ültek melletted és úgy gondolják, hogy alkalmas vagy a biztonságos közlekedésre akkor odaadják :) a szülőknek a gyerek a mindenük, normális hogy féltik, de előbbutóbb oda fogják adni. Légy türelemmel. (Nyugi, énis 18 éves vagyok és ez saját vélemény)
2013. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
énis a szüleim autójával járok, csak az más adottságokkal rendelkezik, 20 évees, és 350km-el a háta mögött, de ez nem mérvadó szerintem, mert ugyanúgy kell vigyázni erre is, mint egy új autóra. de eleinte én is mellettük vezettem, jöttek velem mindig, és mikor apám ugy látta hogy már elég jól vezetek, (1-2 hét volt) akkor oda adta, hogy mehessek vele egyedül is. tankolom, használom, cserébe hogy oda adják, rendszeresen mosom takaritom, javitom ha valamit igényel :) szerintem így fair is a dolog, amíg nem lesz saját
2013. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

350.000 km :D

2013. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
max vidd el a munkás verdát amikor nem kell faternak. esetleg vegyél egyet olcsón ha teheted
2013. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!