Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen időben (hidegben) még...

Ilyen időben (hidegben) még megéri motorozni munkahelyre?

Figyelt kérdés

Hogy pontosítsak: milyen motorral érdemes munkába járni ilyenkor? Sokat hallottam arról, hogy hidegben való motorozást az ember ízületei megsínylik egy idő után. Ez minden motorra igaz?

Mert van itthon egy robogó és egy Schwalbe. Ezeknek elvileg elég jó a szélvédelme. Így érdemes használni őket, amíg nincs hó, vagy mínuszok?


Őszintén szólva még sose ültem egyiken se, de most befognám valamelyiket. Ti melyiket ajánlanátok inkább? Össz-vissz 2km-ről lenne szó oda, és vissza naponta.



2013. okt. 3. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2-2 km-ert nyugodtan mehetsz, az semmi.
2013. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 schocko ***** válasza:
0%
Két kilométerre minek motorozni?... Nincs biciklid?... A hideg tönkreteszi az ember térdét, de ezt majd idősebb korban veszi csak észre, amikor már késő...
2013. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, ha "szélálló" ruhákat viselsz, semmi gond nem lesz, pláne napi 4km-nél. Tanácsként: ha eddig autóztál, lehet érdemes a hétvégén, még mielőtt befognád munkába járásra, tenni velük pár kört a környékeden, így szoknád kicsit velük a forgalmat, meg el is döntenéd hogy melyik a megfelelőbb, mindezt egy füst alatt.

Jó mocizást!

2013. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eddig biciklivel jártam, de most, hogy ilyen hideg van, már nincs kedvem tekerni. Így őszre-télre eltenném a bringát, hogy előbb odaérjek a fűtött helyre. Tudom, burzsuj gondolat, de ez van. :)


Persze, előtte mindenképpen rendbe kellene rakni, a Simson már 5-6 éve áll egy helyben, a robogó meg 2 éve nincs használatban. Azt hiszem, egy Malaguti f10, de nem esküszöm meg rá.


A vége lehet az lesz, hogy mindkettőt helyrehozom, és max az egyiket eladom.

2013. okt. 3. 18:19
 5/11 schocko ***** válasza:
58%
A motoron sokkal jobban fogsz fázni, mint a bicajon...én épp fordítva csinálom, most teszem el a motort, habár dolgozni eddig is bicajjal jártam, de télen sokkal jobb a bicaj szinte bárminél...
2013. okt. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó.... a kérdés a mostani időjárásra vonatkozott, nem télre.
2013. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 schocko ***** válasza:
58%
De közben már kiegészítette és ott már a tél is szerepel...
2013. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én biztos nem bicikliznék meg motoroznék ilyen időben, inkább gyaloglok, tovább tart, de az izületeid épek maradnak. Az a két km meg lófütty.
2013. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért motorra sokkal jobban be lehet öltözni mint bicajra.

Másik pozitívum hogy a tekeréshez több erő kell ,amihez több levegő is, ami hidegben nem éppen szerencsés.

Ez saját tapasztalat.


Ízületeket meg alaposan védeni kel la széltől, aztán még a szélálló ruha alá kell valami ami melegíti is. Én ilyen gumis térdvédőt(vagy térdmerevítő vagy mi a fele az, ilyen kék izé) használtam nadrág alá. Úgy hogy a térdízületeim elég rossz állípotúak és rögtön megérzem a hideget. De így nem volt probléma -17°C-ban és erős szélben sem :)

Meg persze hosszú szárú cipő, hogy a bokád is védd, ha kell 2 kesztyű(én 1 cérnakesztyűt és egy bőrkesztyűt használtam, abban még fogni is lehet de vagy fél óra alatt hűlt csak át) és polár, vagy valami olyan anyagból készült sál az arc elé amin nem fúj át a szél. Meg vastag kabát.

Bicajon így nekem nem volt semmi bajom. Motorral -10°C-nál hidegebbe nem mentem még, de ott is hasonló volt az öltözék.

2013. okt. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
veszel egy térd melegítőt azt kész
2013. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!