Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári Simson vásárlás. Legaláb...

Allllli kérdése:

Gyári Simson vásárlás. Legalább 15 éve áll?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek a vásárláskor?

Gyári állapotú 1985-ös S51 Simson enduro. 10.000 km-t futott. Még rajta van a régi rendszám, indexek, lámpa, duda tökrök, szóval úgy van, ahogy anno leállították. Zárt helyen van, kívülről nem rozsdás. Talán még az akksi is benne van...



2013. okt. 4. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Inkább vennék egy agyontuningolt vackot, az legalább beindul és megy.
2013. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, de az szart sem ér, ez meg egy kincs, amit meg kell menteni...ha meg lehet.
2013. okt. 4. 20:52
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Kincs? Miféle kincs rejlik egy ősi vacak segédmotorban? Akkor esetleg lenne értéke, ha nem 15 éve állna. Annyi Simson van, mint a szemét. A kincs, az valahol mérföldekkel följebb kezdődik. :)
2013. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan óriási kincs ám... De az biztos, hogy az ilyet nem éri meg bántani, mármint letakarítod, a festését felpolírozod, ami nagyon muszáj azt rendbeteszed és néha járkálsz vele.

De ha kincsként tekintesz rá, akkor mindegy milyen hibája van, mert úgyis kijavítod, nem? :P


Én ilyen esetben két dologra figyelnék: ne fizessek érte túl sokat és a rendszámhoz (mivel egyre kevesebb a rendszámos/rendszámozható Simson) készüljön adásvételi is, ha egyszer újra rendszámmal akarnád használni.

Megvan a forgalmi is hozzá? Milyen színű a forgalmi? (szürke vagy zöld)

2013. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még visszamegyek ezeket megkérdezem, megnézem alaposabban. Miért, mi van ha zöld és ha szürke a forgalmi?
2013. okt. 4. 21:33
 6/13 A kérdező kommentje:
Na, megvettem...jobb, mint gondoltam, csak nagyon poros és koszos volt. Letakarítva csillog villog, gumik, mint az újak és az egész motor teljesen gyári állapotú. S51/1E1 a típusa. Elektronikus gyújtású, 12 V-os rendszerű, 4 sebességes, halogén izzós, indexes. Karbitakarítás és benzincsap pucolás, valamint olajcsere, kontakt tisztítás után 3. rúgásra indult. Azóta első rúgásra is!! Gyári tartozékok is benne vannak (szerszámkészlet, pumpa, izzókészlet). Minden működik rajta. Tényleg ritka példány a Simsonok között.
2013. okt. 6. 17:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg ritka ha ennyire megmaradt.


Ha nem vagyok túl indiszkrét: mennyit fizettél ki érte?


Ha még szürke a forgalmija, akkor jó eséllyel végleg ki van vonva, illetve végleg kivonásra került. Ha zöld, akkor megeshet hogy szerepel a számítógépes rendszerben, így nem biztos hogy véglegesen ki van vonva.

Végeredményben mindegy - de érdemes megkérdezni. Gondolom a forgalmiban szereplő személlyel írtál adásvételit, így hivatalosan a tiéd a motor. A forgalmival kapcsolatban pedig le tudod kérdezni a helyi okmányirodát.

Rendszámosan akarod használni, vagy anélkül, esetleg túl akarsz rajta adni haszonnal?

2013. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, adásvételi van. A papírokért majd még visszamegyek. Rendszám nélkül akarom hasznélni. 100 ezerért vettem. Nem hiszem, hogy túl akarok adni rajta. Örülök, hogy ilyet a magaménak tudhatok. Miért érdekelne?
2013. okt. 6. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, én hobbiból adom-veszem a motorokat. Most épp egy ETS250-et pofozok ki eladásra. Szerencsére már a póthagyatéki eljárásnak a végére értünk, megkaptam minden papírt az özvegytől. Az a motor is jó ideje állt, utoljára 1993-ban volt műszakija.

Csak emaitt érdekelt az ára, egyébként nem tervezek 5-es motort vásárolni.


Pontosabban ez így majdnem igaz: találtam egy környékbeli néninél egy romos Schwalbe vázat burkolatokkal, meg van egy papírok nélküli 150-es Trophy is ugyanott, a kettőből lehetne varázsolni valami érdekeset... :P

2013. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És van hasznod is az eladásokon? Azt gondolná az ember, amikor tele van az internet egy tucat szocimotorral, magánkézből, akkor nem éri meg megvenni, költeni rá felújítani, majd eladni. Hiába van eszmei értéke, nagyon kevés, aki megfizeti.
2013. okt. 6. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!