Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az a francia autókra...

Igaz az a francia autókra hogy sokkal drágább hozzájuk az alkatrész mint a német autókhoz? (2000 évjáratig)

Figyelt kérdés

Nagybátyámnak több mint 10 éve francia kocsija van és meg van elégedve vele, ezért a lányainak is javasolta mikor autót vettek. A rossz hírű Megan I.est is évekig vezette hiba nélkül.

Kollégáim azt mondják hogy drága az alkatrész ezért nem szeretik a francia kocsikat, bár nekik 2000-es évjárat feletti van.


2013. okt. 6. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Attól is függ, hogy milyen kategóriás kocsi.

Pl egy 2000-es évek körüli Peugeot 607-eshez drágább az alkatrész, mint egy hasonló korú Opel Omega-hoz, de egy Citroen Saxo vagy egy Peugeot 106-os fenntartása meg jóval olcsóbb, mint egy Vw Lupo-é.


Azért a BMW, Audi Merci hármas még mindig vezet a franciákkal szemben, alkatrészárak ügyében. Viszont sokat lehet spórolni, ha megfelelő, szakosodott bontót keres az ember.

2013. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Evele123 ***** válasza:

Szia kérdező!


Te magad is utánanézhetsz, pl. a Bárdi autó webshopjában, egy sima puritán autónál tök mindegy, hogy francia vagy nem, nagyjából egy árban vannak az alkatrészek.

Régebben járt egy mondás a köztudatban, hogy a három F-el kezdődő autót nem szabad megvenni: Ford, Fiat, Francia.


Szerintem ez a mondás már nem érvényes, egyetlen titka van a gondtalan autózásnak: a rendszeres karbantartás. A francia autókra igaz lehet az, hogy "szervizérzékenyek", nem mindegy, milyen üzemanyagot tankol bele az ember, meg hasonló okosságok.


Egy Renault Thalia tulaj.

2013. okt. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én német párti voltam. Persze szemeztem a japánnal is.

Vétel kritériumok voltak: minimum 2007, első tulaj, sérülésmentes, lehetőleg kevés km.

Nos: németben és japánban ezek az autók 2.5-3.5 misi között mozognak, ellenben vettem egy xsara picassot 1.7-ért.

Ha beteges is, de sokat spóroltam vele. De nem beteges. Teszi a dolgát, és az alktrész sem drágább hozzá, sőt, van olyan alkatrész amelyik ebbe a legolcsóbb, és van olyan ami kevesebb mint a felébe kerül, mint pl egy toyotába.

2013. okt. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!