Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám rávenni hogy eladja?

Hogy tudnám rávenni hogy eladja?

Figyelt kérdés
Nos, a helyzet a következő: Kiszemeltem magamnak valamit, elvileg a tulaja még senkinek sem adta el pedig már 100-an próbálkoztak, szerencsétlen jármű ott fog elrohadni, azt szeretném hogy nekem adja el.. valakinek volt már dolga ilyennel?

2013. okt. 13. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Láttam már ilyet többször is. Két megoldás van. Ha alkoholista az illető, akkor pár liter bor vagy pálinka megoldja a dolgot. Az alkeszeknél gyakori, hogy egy autó, motor vagy bármi más pénzért nem eladó, mert vagy nem ismerik a pénz értékét, vagy ha pénz áll a házhoz, azt elszedi tőlük az asszony/ember (vagyis a házastárs, aki nem iszik). Ilyenkor érdemes az eladó nyakára járni 1-2 liter borokkal, fél liter pálinkával, attól majd engedni fog. Ha piát kap, azzal nincs mit tenni, csak meginni tudja...

Végül lehet, hogy egy kanna borért a tiéd lesz a kiszemelt jármű. Csak kell hozzá némi idő.

Ha nem alkoholista az eladó, akkor sajnos nem sokat tudsz tenni. Még mindig sok a kissé megbomlott elméjű, valóságtól elrugaszkodott öregasszony, öregember, akik szerint kincset ér a kert végében rohadó 125-ös Csepel, esetleg "az onokának jó lesz még motorozni". Az ilyenekre sajnos nem lehet hatni. Inkább az örökösöket kell megkeresni és megbeszélni velük, hogy ha meghal az öreg, ne a MÉH-telepre vigyék, hanem adják el neked. Ha olyan járműről van szó, amit szeretnél lepapírozni, akkor még arra is figyelni kell, hogy felvegyék a hagyatéki leltárba. Igaz, ez neked vélhetően plusz pénzbe fog kerülni, mert a hagyatéki eljárás nem olcsó játék és ha neked is részed van benne, akkor szokták kérni, hogy álld a költségek egy részét.

2013. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, én is pont az szeretném elkerülni hogy csak úgy elrohadjon a kert végében..
2013. okt. 13. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!