Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy rendesen a...

Miért nem megy rendesen a Babettám?

Figyelt kérdés

Öregapámtól kaptam, mert neki felesleges volt már. Újonnan vette, ment vele kb. 15.000 km-t. Szerintem ez nem sok.

A gyári karburátorával rengeteg gond volt, 2005-ben ki lett cserélve egy vadonat új dellorto-ra.

Azóta nem ment sokat, mert a gyújtása megadta magát és félre lett rakva.

Most kipucoltam a kipufogót, a karburátort és a tankot valamint kapott egy komplett új gyújtórészt is. Elsőre indul de a végsebessége legjobb esetben is 30-31 km/h. Gyárilag 38 +- 5%-ot ír a könyve, tehát valahol 36 és 40 között kellene lennie. Mi okozhatja? Gyorsulni gyorsul meglepően jól. 207.300-as.


2013. okt. 15. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy?? :D
2013. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
75...
2013. okt. 15. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Előgyújtást nézd meg, az is sokat tud dobni rajta.
2013. okt. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 motoros1991 ***** válasza:
Eggyik babetta se megy rendesen .... :D jó ha van de jobb ha nincs!! :D
2013. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt a Rigára szokták mondani...

Egyébként mentem egy másik ugyanilyennel, a kettő nem összemérhető, szóval valami nagy gáz van az enyémmel.

Holnap megnézem az előgyújtást hátha az, viszont sosem állítottam ilyet, úgyhogy leírom, hogy csinálnám:


Beállítom a dugattyút a felső holtpontba, a lendkerékre teszek egy jelet sötét filctollal. Utána megkeresem az impulzustekercs pozitív kivezetését, rákötöm egy tranzisztorra, ami kapcsol egy erős fényű LED-et. Ezt a lendkerék mellé teszem, elindítom a motort -sötétben- és ha minden jó, a filctollal felrajzolt jelet minden fordulatszámnál ugyanabban a pontban kell látnom, igaz? Ha mászik valamerre, akkor meglazítom az alaplapot és kicsit fordítok rajta, majd újra ellenőrzöm. Jó lesz így?


Sosem állítgattam még gyújtást semmin :(

2013. okt. 17. 19:49
 6/7 anonim válasza:
Az én babettámmal ,ha bemelegszik akkor 40-43km/H is tudok menni ,pedig teljesen gyári :DD
2014. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vettem bele kisebb fúvókát. Kevesebbet fogyaszt és sokkal jobban megy, jobban gyorsul, mint a kétsebességes :)
2014. jan. 22. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!