Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lett divatos, a kormot...

Miért lett divatos, a kormot okádó diesel autó?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találok ésszerű választ. Rendben hogy diesel, de miért kell koromgyártót csinálni belőle? Azt is megértem ha valakinek nincs pénze jobbra/fiatalabbra... De sokan vannak akik vesznek egy jó állapotút(ami nem füstöl),és egyből megpiszkálják hogy okádja az anyagot,esetleg tuningolják(dieselt??)

Szvsz. A Diesel nem erre való...Hanem a megbízhatóságra(márka válogatja)az alacsony költségű közlekedésre,épp emiatt teherszállító eszközökbe szánt járművekbe. Nem tudom felfogni hogy mit gondolnak az emberek mikor azt mondják "Füstöljön csak" "Az a jó ha füstöl" "Hát ez marhajól füstöl!"

Építő jellegű kritikát elfogadok.



2013. okt. 16. 16:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%

Én mondjuk olyat még nem láttam, hogy direkt megcsinálták úgy, hogy kormot okádjon, inkább régi, lepusztult autókra jellemző, az új diesel autók szilárd részecske kibocsátása már alacsony.


Azzal sem értek egyet, hogy személyautóknál ne lenne értelme a dízelnek. Országúton, sok km-t futva sokkal gazdaságosabb, mint a benzines kocsik.

2013. okt. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem is tudom egyébként. Ezeket az embereket beraknám egy vonatgarázsba,és engedném hogy egy teljes napot töltsenek 4-5 M63-as dízelmozdony társaságában,közepes fordulatszámon.

Nem tuning,de nagyon szépen füstölnek azok is.

2013. okt. 16. 16:41
 3/27 A kérdező kommentje:
Itt most nem a dízelmotorok fikázásáról van szó(széles körökben hatékonyak),inkább arról hogy miért kielégítő valaki számára ha füstöl?
2013. okt. 16. 16:44
 4/27 anonim ***** válasza:
54%
Még hány ilyen "kérdés" fog születni? Kissé marhára unalmas kezd lenni. Egyetértek veled, ép-ész ember nem díjazza pozitívan. De ha hetente megkérdezed / megkérdezik, akkor lesz valami változás? Szerintem k@rvára nem.
2013. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
Rendszámot felírod és bejelented. Elküldik kötelező műszaki vizsgára, ott majd kaparózhat.
2013. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 löncskonzerv ***** válasza:
45%

A dízelek (tuningolt) azért füstölnek, mert megnövelik a

befecskendezett gázolaj mennyiségét (többek között)

illetve csökkentik a kipufogó fojtását emiatt ami korom esetleg a katalizátorban vagy a dobokban fennakadna értelemszerűen itt kimegy a szabadba, leegyszerűsítve ennyi.

Azzal mondjuk nem értenék egyet,hogy ez akkora probléma,

ha emberünknek ez tetszik és foglalkozik az autójával, szerintem nem baj, és itt jegyezném meg, hogy az újabb autók jó része is füstöl mikor rúgják nekik.

2013. okt. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 löncskonzerv ***** válasza:
71%
Ja és igen jelentsd fel, de a szomszédot is, ha esetleg fingani mer a kutyája,erről sosem fog ez a nép leszokni?
2013. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Zebra3328 ***** válasza:
69%
Engem rohadtul zavar amikor a forgalomban egy ilyen csilli-villi megpiszkált kocsi okádja a képembe a kormot. Többször megesett, hogy ily módon 0 (azaz NULLA) méterre redukálta a látótávolságot előttem.
2013. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 löncskonzerv ***** válasza:
86%

De ez nem az autó hibája, hanem a bunkóé aki vezeti.

Lehet azzal úgy közlekedni, hogy ne fulladjanak meg mögötte.

2013. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
az a probléma, hogy ez a korom baromi rákkeltő, nem a látótávolság a baj... és nem az fogja szívni aki az autóban ül, hanem a kisgyerek a babakocsiban akit az anyja a járdán tol, a hülye gyerek meg oda kormol nekik, mennyire egészséges...
2013. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!