Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lett divatos, a kormot...

Miért lett divatos, a kormot okádó diesel autó?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találok ésszerű választ. Rendben hogy diesel, de miért kell koromgyártót csinálni belőle? Azt is megértem ha valakinek nincs pénze jobbra/fiatalabbra... De sokan vannak akik vesznek egy jó állapotút(ami nem füstöl),és egyből megpiszkálják hogy okádja az anyagot,esetleg tuningolják(dieselt??)

Szvsz. A Diesel nem erre való...Hanem a megbízhatóságra(márka válogatja)az alacsony költségű közlekedésre,épp emiatt teherszállító eszközökbe szánt járművekbe. Nem tudom felfogni hogy mit gondolnak az emberek mikor azt mondják "Füstöljön csak" "Az a jó ha füstöl" "Hát ez marhajól füstöl!"

Építő jellegű kritikát elfogadok.



2013. okt. 16. 16:34
1 2 3
 11/27 löncskonzerv ***** válasza:
15%
Pont annyira mint egy bkv busz vagy egy sóderes billencs.
2013. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
22%

Mert a gyorsulási dízelek is kormolnak! És ezért menő:D Bár a legtöbb dízel, ha van egy kis szmötyi a kipufogójában, és utána odalépsz akkor kormolni fog. Még full tiszta rendszer esetén is füstölhet, ha annyi gázolajat kap.



Egyébként, ha jobban belegondolunk ez nem olyan jó, hiszen azt jelenti, hogy ugye rossz hatásfokon üzemel, mert sok a melléktermék. Persze ez nem a dízel/ az autós hibája, hanem egyszerűen nem túl jók ezek a motorok:)

2013. okt. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
be lehet azt úgy is állítani, hogy csak addig füstöljön, amíg a lepadlózástól számítva fel nem épül a turbónyomás, tehát kb 1 másodperc, az ilyen jól beállított gépek is köhögnek egy kis füstpamacsot, de nem borítják sötétségbe az utcát...
2013. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

[link]


[link]


Náluk érdeklődj, biztos nagyon részletes leírást adnak.

Amúgy csak akkor kormol egy tdi ha túl sok üzemanyagot kap a motor, de ezt már megfogalmazták előttem.

A jól beállított tdi is kormol, de olyan szinten minimálisan hogyha nem figyeled direktbe akkor fel sem tűnik.

2013. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem hinném,hogy divat a füst! Csak nem tudják,vagy mincs pénzük jól megcsinálni.Az ismerősöm gyárilag 140LE Pdtdi je 250 Le re van felhuzva,és annyit sem füstöl ,mint egy uj audi! Egyébként nem hinném,hogy ezek többet ártanának a környezetnek,mint egy atomerőmű,és társaik.Vagy mikor több millió liter kőolaj ömlik az óceánokba.Ez ez mellett eltörpül.
2013. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
A másik része a dolognak,a régi tdi-eléggé megbizhatók,és viszonylag olcsón lehet kisajtolni belőlük +lóerőket, amiért nem kell évente 100ezres teljesítményadót fizetni.Valamint ezek az autók megbizhatók,és ha kell bemész a hnteshez és pult alól kapsz hozzá alkatrészt.Nem kell mindjárt kifizetned 300ezret,mert besz@rt valami elektromos kütyü,és lehetetlen javitani,hanem majd a gyárból rendelhetsz hozzá újat.
2013. okt. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 driverboy ***** válasza:
100%
Akkor is k...a gáz, a sok kojtoló szar, mindegy hogy dizel, vagy benzin, amelyik füstöl, nem való forgalomba, mindegy, hogy azért kojtol mert az olajat eszik, vagy mert tulvan töltve a motor.. rohadtul irritáló, és egészségtelen mikor a sok kotu szart a benne üllő csicska "lelépi" mert csak odalép neki, de nem feltétlen megy, és kojtol olyat mint 3 kamion... itt az uj rendelet, remélem ki is lesz a sok szar szedve a forgalomból a pi..ába..
2013. okt. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%
Multkor láttam egy audit,szerintem max 2éves autó lehetett,ugyanugy füstölt,mint egy öreg roncs,amikor lepadlózta.Ennyit a rendeletekről,meg a szabályokról.Az hogy egy kocsiból látható füst jön,ki,még nem jelenti azt,hogy jobban szennyez,mint egy benzines aminek szintény tök sz@r a co kibocsátása,csak épp nem látod a füstöt. Ezek a normák csak azért vannak kitalálva,hogy pénzt lehessen lehuzni az autóstársadalamról,nem pedig azért,mert itt bárkinek is olyan k@rva fontos lenne a környezetvédelem,mert sajnos sokkal nagyobb környezetszennyezések folynak a világon felelősségre vonás nélkűl,mint egy sz@aros 2es golf amikor kilök egy füstpamacsot. Csak,mert ott milliárdok forognak,mindenki kussol ha egy kis pénzt dobálnak a zsebébe.Szóval a világmegváltó gondalatokat,máshol kellene kezdeni kedves barátaim!
2013. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
22%
a benzin fűnyíróba való. Lassan beláthatnák az emberek (: Nincsen GTi Golfom. Nem vagyok versenyző, és nem hordok overált(még). Európa egyik legszebb és legjobb autóját vezetem, és rajtam kívül még több ezer autótulajdonos tudja, mire gondolok,ha azt mondom 1.9 TDi. A fordulatszám mutató simán elhagyja az 5000-et, és nem örülök, ha az emberek összekeverik a Volkswagen-t az Opel-al. Büszkén gondolok a Golfokra, a Ventokra, és számos más Volkswagen típusra. Szeretem a Bosch alkatrészeket ,a Hella lámpát ,a hátsó tárcsaféket, és a Recaro üléseket. Itt élek Európa szívében. Ültetésben mi vagyunk a császárok, és igenis a Volkswagen-ben vannak a legjobb motorok!
2013. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó lett, de ha a benzin fűnyíróba, akkor a gázolaj meg traktorba való. ;)
2013. okt. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!