Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Magyar Rendőrség szokott-e...

Xyz987456 kérdése:

A Magyar Rendőrség szokott-e Szürke Skoda Superb-ből traffipaxozni?

Figyelt kérdés

A múlthéten Budapestről haladtam kifelé, még az M3-as kivezetőjén voltam, az első OMV kút után a felhajtónál láttam, hogy ott áll, egy ilyen Rendőrautó fényhíddal, mindennel.

80-as táblánál mehettem olyan 90-100 körül.



2013. okt. 17. 11:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Az idópontot helytelenül írtam.

A héten volt, Hétfőn, vagy Kedden.

2013. okt. 17. 12:09
 2/6 anonim ***** válasza:
ha csak annyival mentél és nem állítottak meg akkor megúsztad
2013. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és most jut eszembe, hogy hétfőn én is arra mentem, és az összes felüljárón rendőrök mászkáltak, meg le is zárták pár percre, mert motoros kísérettel száguldott végig egy fontos ember... szóval max biztosították a helyszínt, hogy nehogy egy őrült merényletet kövessen el a honatya ellen :D
2013. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
90% hogy Kedden volt, de nem emlékszem pontosan rá.
2013. okt. 17. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen jelenti azt hogy pont akkor trafiznak. Én is benzinkutas voltam igaz vidéken és itt nálunk is napi szinten álltak meg a rendőrök az út szélén csak hogy itt ne foglalják a helyet és itt kávéztak meg minden aztán kiültek a rendőrautóba és nézték az utat.

De szoktak civil autóból trafizni hátsó szélvédőre ki a trafi, aztán az egyik beül mellé figyeli, a másik meg jegyzetel ha úgy van plusz a fotó aztán megy szépen az adatbázisba és megy a csekk. Ha jól tudom 60 napon belül postáznak ha az idő alatt nem kapsz csekket akkor nincs baj. De én is jártam már így hogy 50 es sebesség határnál elmentem 60-al a rendőr autó előtt és nem állítottak meg, csekk sem jött. Persze akkor tudatában voltam a dologgal mert sietnem kellett de ha megállított volna nem vitatkoztam volna vele, felvállaltam volna a dolgot hogy hülye voltam írják meg a büntetést mondják meg mennyit kell majd fizetnem és ennyi. De nagyon sok helyen fehér skodából szoktak civilként trafizni. De nem feltétlen van az hogy ha sima rendőr autó áll az útszélén akkor simán mérnek, legtöbbször csak így ijesztenek rá az autósokra mert simán járőrőzhetnek is arra vagy éppen figyelnek egy konkrét helyet, vagy csak simán megálltak pihenni, vagy a központból kapták a parancsot hogy menjenek oda valamit megnézni. De minden esetben jó vigyázni sőt még a fix helyekre telepített trafiknál is érdemes jól viselkedni mert oké hogy neked írja ki mennyivel mész és hogy lassíts de a legtöbb ilyenbe már kamera is van ami azonnal felvételt készít ha valaki éppen rosszalkodik, de még nincs mindegyikbe és vannak olyanok amik akkor éppen kivannak kapcsolva. De jó vigyázni tényleg mert ha 2-3 km/h-val léped túl már azért is büntetnek, sőt hallottam hogy azért is ha valaki indokolatlanul túl lassan megy, persze ezt elsősorban a sima járőrök szokták intézni, de azért is először csak szólnak ha úgyvan segítenek is ha tényleg indokolt mert hallottam már olyat hogy valaki épp a szervízbe vitte az autóját de csak 30-al mert menni mert lógott valami és kint a vészvillogó minden, és volt hogy a rendőr mögötte volt és villogott neki, félre állt, megkérdezte mi a gond és akkor a rendőrök elengedték de mentek utána és villogtak neki hogy véletlen se előzzön ott senki nehogy baj legyen belőle, tehát bekísérték. De ezzel csak meggyőződtek arról hogy tényleg odamegy-e ahová kell és nem szándékos veszélyeztetés.

2013. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akármibe belerakhatják. A lézerek mobil eszközök, amit az anyósülés fejtánlájára le-fel udnak szerelni...
2013. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!