Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett?

Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Van egy 50cm3-as honda dio robogóm. Ma mentem vele az úton kb 45-50el, és egyszercsak egy ilyen nagy durranást vagy nem is tudom mit hallottam, gyorsan megálltam, de a motort nem állítottam le, azt hittem hogy defektet kaptam, de nem az volt. Mentem volna tovább, húzom rá a gázt, de csak pörgött és nem forgatta a kereket. Hirtelen leállítottam. Aztán amikor újra beakartam indítani először az önindítóval, nem történt semmise, még egy "brumm hang" se. Aztán berúgókarral próbáltam, de nem bírtam megmozdítani a kart, aztán muszály voltam hazatolni.

Nem nagyon értek a motorokhoz, sőt szinte semennyire ezért kérem valakinek a segítségét hogy mi lehet ez?! Egyébként most tavasszal szinte teljeskörűen fel lett újítva kb 40ezerért, és minden belső cucc a kuplung kivételével le lett cserélve (tehát arra szerintem nem lehet fogni, hogy valami alkatrész elöregedett...)

Könyörgöm valaki gyorsan mondja meg hogy mi történhetett/mivel lehet a baj!



2013. okt. 18. 18:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Szétment a váltómű..

ki kell venni a blokkot és szét kell szedni akkor kiderül pontosan mi szakadt szét benne. Nem lesz olcsó mulatság az már rossz jel ha valami nagyot csattan a motorba.

Amúgy ha nem állítottad volna le akkor se tudtál volna hazamenni vele.

2013. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hát az a helyzet, hogy igazából akkora óriási durranás nem volt, kb akkora mint amikor defektet kapsz, vagy mondjuk ráhajtasz egy sörösüvegre és az közben eltörik.

hát remélem nem a váltó, mert az tényleg nem olcsó mulatság.

egyébként én gondoltam az ékszíjra is. az nem lehetséges hogy az szakadt el?

2013. okt. 18. 21:40
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg csak elszakadt a variátor szij. Leveszed a deknit oldalról és már látod is ha az a baj.
2013. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Biztos hogy a szíj szakadt el.
2013. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Bízom benne! :)
2013. okt. 18. 22:38
 6/16 anonim válasza:
67%
Vagy a szij és a hulladéka fel tekerted a variátora és ez miat nem tudod be rugni vagy meg szorult a dugó vagy a fötengely! Olaj volt benne? Hiába vesszel szinte bármien márkás szijat halodtam olyat hogy 20 km után el szakadt
2013. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tóth Csaba ***** válasza:
88%
Szij :) oldaldeknit , vedle megvan a hibàd, leiràsod szerint szij elszakadt !
2013. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
88%
nekem is van egy diom, ugyanigy jartam , szij !!!!!!
2013. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. és milyen árban tudtál szerezni bele szíjat?
2013. okt. 30. 12:07
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
1 milió dollár
2013. nov. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!