Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett?

Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Van egy 50cm3-as honda dio robogóm. Ma mentem vele az úton kb 45-50el, és egyszercsak egy ilyen nagy durranást vagy nem is tudom mit hallottam, gyorsan megálltam, de a motort nem állítottam le, azt hittem hogy defektet kaptam, de nem az volt. Mentem volna tovább, húzom rá a gázt, de csak pörgött és nem forgatta a kereket. Hirtelen leállítottam. Aztán amikor újra beakartam indítani először az önindítóval, nem történt semmise, még egy "brumm hang" se. Aztán berúgókarral próbáltam, de nem bírtam megmozdítani a kart, aztán muszály voltam hazatolni.

Nem nagyon értek a motorokhoz, sőt szinte semennyire ezért kérem valakinek a segítségét hogy mi lehet ez?! Egyébként most tavasszal szinte teljeskörűen fel lett újítva kb 40ezerért, és minden belső cucc a kuplung kivételével le lett cserélve (tehát arra szerintem nem lehet fogni, hogy valami alkatrész elöregedett...)

Könyörgöm valaki gyorsan mondja meg hogy mi történhetett/mivel lehet a baj!



2013. okt. 18. 18:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Szíj, jaja, pár ezer forint. Ha motorikus baj lenne nem járt volna tovább a motor, tuti a hajtás! Jól felújították 40-ért, valami tuti szerelő lehetett, annyiért vehettél volna egy másik robit! Sztem máshoz vidd!
2013. nov. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Hy!

Ami a legelképzelhetőbb az hogy a szíjad elszakadt,annak volt nagy bumm hangja is.

Ha nem a szíjad van elszakadva akkor az első váltónál van bibi(ha a kuplungnál lenne a hiba akkor nehéz lenne tolni is,meg azzal még nehezen de eltudtál volna menni hazáig),szóval az első váltónál a variátornál van egy nagy anya ami odarögzíti az egészet ha ez lelazul útközben akkor recseg ropog és úgy állsz le vele.

Nos amit csinálhatsz az az hogy leszeded a baal oldalt van a motor és a deklijét lecsavarozod és megnézed,ha szerencséd van akkor csak elszakadt a szíj amit magadnak is könnyedén kicserélhetsz úgy hogy beleforgatod a helyére,ha meg az anya jött le a helyéről akkor speckó szerszámmal ellent kell tartani a variónak hogy ne pörögjön el és megtudjad húzni vagy légkulcsal letudod húzni jó erősen.És keress olcsóbb szerelőt mert nagyon drágán csinálták meg!

2013. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
66%
Azóta még nem csináltad meg?
2013. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazából még nem volt rá időm. Meg már hideg is van a robogózgatáshoz. Majd tavasszal. De addig még jöhetnek a válaszok! :)
2013. dec. 3. 20:01
 15/16 anonim válasza:
88%
2300 ft körűl mozog az ára. Nézd meg a görgőket is,hamár leveszed a deknit. Szij kb: 1500
2013. dec. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megcsináltattam, a szíj volt a rossz! :)
2014. márc. 26. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!