Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (Motor) mi baj van a kuplungnak?

(Motor) mi baj van a kuplungnak?

Figyelt kérdés
a motorommal epp kapartattam a hatso kereket mikor veletlenul bedoglott.indultam volna el es kicsit kiengedtem a kuplungot es mar be is doglott.szoval nem kell annyira kiengednem a kuplungot hogy elinduljak.mi baja van?hogy csinaljam meg?

2013. okt. 19. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a kánkorodott bajod van? Vesszek meg ha ki bírom hámozni mit akarsz kérdezni.
2013. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kuplungkart mar eleg csak egy kicsit kinyomnom hogy bedogoljon a motor eddig meg ajdnem teljesen ki nyomhattam.
2013. okt. 19. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Tippre elfüstölted a kuplungtárcsát. Kresz mellett ezt nem tanították?
2013. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
crossmotorom van es nincs ra hajtasim.
2013. okt. 19. 18:38
 5/9 A kérdező kommentje:
demeg tudom hasznalni csak nemkell nagyon kiengednem a kart.
2013. okt. 19. 18:39
 6/9 A kérdező kommentje:
en ugy hallottam ha a kuplungtarcsaval baj van akkor a gepjarmu ugymondva csak teljesen kiengedett kuplungpedallal/karral indul el..nalam ez forditva van
2013. okt. 19. 19:31
 7/9 anonim ***** válasza:

"crossmotorom van es nincs ra hajtasim."

Az még hagyján, de eszed se...


Te ne csinálj inkább vele semmit. Vidd hozzáértőhöz.


Kérdésből meg még most se kikerült megértenem hogy mi is a tünet. De gondolom valami károsodott a tengelykapcsolónál a nem rendeltetésszerű használattól.

2013. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valami megszorult a váltóműben, így amikor üresben van, tud pörögni a motor, de ha ráengeded a kuplungot, akkor terhelés alá kerül, és a megszorult alkatrész miatt leáll. Ha így van, akkor jobb esetben csak valami csapágy adta fel, rosszabb esetben a nyelestengely, vagy valami hasonló görbülhetett vagy törhetett el.


Hogy tud egy motor véletlenül bedögleni? :D

2013. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ugy hogy kiengedtem a kuplungot az elso fek bevolt huzva es meg gazoltam.
2013. okt. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!