Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvány +...

B kategóriás jogosítvány + különbözeti vizsga 125 ccm motor?

Figyelt kérdés
B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem eddig Simsonnal motoroztam most úgy döntöttem veszek egy Mz-ét ami már 125 ccm.Halottam egy olyan lehetőségről miszerint elegendő egy különbözeti vizsgát tennem és vezethetem.Ehez szeretnék felvilágosítást kérni köszönöm.
2013. okt. 20. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%
Szia nem kell különbözeti vizsga. Ha megvan a B kat. jogsid vezetheted a 125 ccm motort is nyugodtan.
2013. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Erről én is hallotam de állítólag nem (sajnos) :(
2013. okt. 20. 17:00
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezz meg egy rendőrt az a biztos :)
2013. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam :A mindenféle pletyka ellenére nem lehetséges ezzel a jogsival 125 cm3-es mocikat vezetni.Vagyis vezetni lehet, de nem jogszerű, akit elkapnak vele annak valószínüleg elveszik a jogsiját.A rossz hír az, hogy akit a tanfolyam alatt érnek tetten annak 1 évre felfüggesztik a vizsgalehetőségeit.


125 ccm-es motorokat csak akkor vezethetünk, ha részt vettünk egy 2*3 órás átképzésen. Ezután jogosultak leszünk az A1 kategóriájú járműveket is vezetni


2011 telétől a 24/2005-ös GKM rendelet módosítása után lehetőség van arra, hogy A1 kategóriájú motorkerékpárokat vezessünk a már meglévő "B" jogsinkkal.


Mielőtt felpattanánk az elős szembejövő MZ-re, jó tudni, hogy csak egy 3 órás elméleti és 3 órás gyakorlat elvégzése után lesz erre jogosultságunk.


Arról, hogy pontosan mi is az A1 kategória, arról a következőt kell tudni:


legalább 75, maximum 124 ccm hengerürtartalmú motorkerékpár. A vizsgán viszont ellenőrzik, hogy automata váltós (pld robogók) vagy lábváltós járművel vezetünk-e és ezt a tényt a jogosítványban is rögzíteni fogják.


Remélem ez a lehetőség most is él .Holnap felhívok egy autósiskolát !

2013. okt. 20. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Ma már minden féle hülye szabályt kitalálnak. Jönnek azzal is hogy kb 40-60 ezer forintal drágítani akarják a jogosítvány megszerzését tehát ha most kb 150 ezer forint a jogsi majd lesz kb 200-210 ezer forint? nevetséges amit kitalálnak... :(
2013. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A köztudatba ez a vizsga B125 néven ivódott be, ha rákeresel egy halom tanfolyamot találsz!
2013. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megvan a B kat. jogsid vezetheted a 125 ccm motort is nyugodtan"


Ezt a baromságot te honnan veszed??

2013. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

én nem tudommddig szopatják még a magyart ezzel.

A szlovákoknál már tavalymegszavazák az A1 kategorián belülo törvény modositását náluk a megszerzett Bkategoriát követő 2év leteltével autómatikusan lehet vezetni 125ccm ig bármit.A lengyeleknél az új jpgszabály miszerint 125 ccm ig vezethető bármilyen motorkerékpár B-járműkategóriával.

Szóval én nem értem ezeket a magyar tövényalkotókat..Eu-sországokrol beszéltem kötelező érvennyel automatikusan be kéne vezetniük ugyanezt hisz a járműkategorizálás és a kresz tudomásom szerint EGYSÉGES KEDVES MAGYAR JOGSZABÁLYALKOTÓK MINDEN EU-S ORSZÁGBAN.Igy hát jogilag elméleti sikon nem is lenne kérdés hogy vezethet e B-vel mondjuk egy 125 ös yamaha SR125-öt.csakhát (sajnos)a magyar jogalkotók is annyit értenek a joghoz mint én:-)

Ennyi erővel én is lehetnék jogász:-)

2014. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kukorika válasza:
67%
Érdekes én értem a magyar úgynevezett törvényalkotókat. Kivétel nélkül mind nemzetellenes bűnöző bandita, agyhalott idióta dilettáns orbáncsicska barom... fogalmuk nincs semmiről,csak egy dologhoz értenek: a bűnözéshez.. lopni csalni hazudni sikkasztani hűtlen kezelni... egy ilyen, magát kormánynak, törvényalkotónak álcázó, köztörvényes bűnöző maffiától mégis mit vártál..? Csak nem szakszerű és korrekt törvényeket..? Mert akkor körberöhöglek...
2016. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De milyen jogi alapon módosít/változtat a közlekedési minisztérium vagy az NKH önhatalműlag az EU által megalkotott egységes közlekedéssel kapcsolatos jogszabályokon?
2016. márc. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!