Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényezést fel lehet újítani?

Fényezést fel lehet újítani?

Figyelt kérdés
Ha ki van fakulva a fényezés akkor 1-az 1-ben rá lehet fújni azonos színkódú festéket? Ha metál festésű akkor ezt már nem lehet megcsinálni?

2013. okt. 21. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ki van fakulva, akkor egy darabig segíthet a polírozás.

"Egy az egyben" biztosan nem lehet ráfújni: a felületet elő kell készíteni: apró sérülések kijavítása, a jobb tapadás érdekében a felület durvábbá tétele, zsírtalanítás/portalanítás.

Annyi előny van, hogy kevesebbet kell takarnia az új festésnek, kevesebb anyag is elég lehet.

Ugyanígy metálra is rá lehet fújni - ha nem a teljes kocsi kerül fújásra és színkód alapján keverik a festéket, akkor természetes, hogy a többi rész fakulása miatt elüt (pl. borongós időben nézd meg a parkolóban álló metálos autók első lökharítóit: alapból is megeshet 1 árnyalatnyi eltérés, de amelyik pl. 3-4 éves autónál csak a lökös fújtás és nem ködöltek rá a karosszéria többi részére, ott elég feltűnő lesz).

2013. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mit értesz az alatt, hogy a felület durvábbá tétele?

A lakkréteg lecsiszolása a festékig? azaz addig kell csiszolni míg olyan nem lesz a felülete mint egy 1000es polír csiszoló papírnak?

A zsírtalanítás, portalanítás az egyértelmű és nyilván ha hiba van akkor annak javítása is.

Lehet, hogy hülye kérdés de gyárilag minden autó kap lakkréteget legyen az metál vagy nem metál?

Laikusként arra gondolok, hogy lakkrétegre nem lehet festeni. Jól gondolom?


Egy komplett fényezés 400 000 ft körül van .

Na de ha az én autóm hiba mentes és "csak" meg van fakulva és annyit szeretnék, hogy tegyenek rá egy plusz réteget akkor ez mennyibe kerülhet nekem?

Gondolom a festék rétegre tennének még lakk réteget is. Vagy nem?

Ha ugyan úgy elő kell készíteni a kasznit "felújításkor" mint teljes újra fényezéskor akkor ott vagyok mint pista mezítláb(vagyis árban)

2013. okt. 21. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először késtapasszal fel kell tölteni az apróbb karcolásokat, leverődéseket, aztán az egészet átcsiszolni vízpapírral, folyó víz alatt, legalább 600-ig, utána jön a filler, hogy eltüntesse a nagyobb csisznyomokat, és ha fillerben jól néz ki, még surlófényben is, akkor jön a szín. Sok meló, és az anyagok is nagyon drágák. Szerintem jobb, ha úgy hagyod, jó lesz már arra a pár évre, amíg elkezd rozsdálni, oszt akkor majd ha a lakatostól visszakapod, ráér akkor a telifény.
2013. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok fényező, csak már pár motoromat fújták ilyen-olyan okokból. Meg az autómat is... :P :D


"Mit értesz az alatt, hogy a felület durvábbá tétele? A lakkréteg lecsiszolása a festékig? azaz addig kell csiszolni míg olyan nem lesz a felülete mint egy 1000es polír csiszoló papírnak?"


Nem, annál jóval durvább papírral (400-600), persze egy fényező tudná megmondani a felület alapján hogy mit és mennyit kell rajta dolgozni. Az 1000 az már majdnem polírozás - viszont nem szabad ezres papírral nekiesni a megfakult festéknek, mert a kis rétegvastagságok miatt azzal is okozhatsz több kárt, mint hasznot.


"Lehet, hogy hülye kérdés de gyárilag minden autó kap lakkréteget legyen az metál vagy nem metál? Laikusként arra gondolok, hogy lakkrétegre nem lehet festeni. Jól gondolom?"


Igazából ez már az anyagismeret rész: lakkozni szoktak, főleg mert ezzel egy felső, relatíve kopásálló réteget lehet a szín felett létrehozni. De hogy mit, mire és hogyan, az a felhasznált anyagoktól függ. Mint mondtam, nem vagyok fényező, így nem fogok tudni túl sok konkrétumot mondani ezügyben sem. :/


"Egy komplett fényezés 400 000 ft körül van. Na de ha az én autóm hiba mentes és "csak" meg van fakulva és annyit szeretnék, hogy tegyenek rá egy plusz réteget akkor ez mennyibe kerülhet nekem? Gondolom a festék rétegre tennének még lakk réteget is. Vagy nem? Ha ugyan úgy elő kell készíteni a kasznit "felújításkor" mint teljes újra fényezéskor akkor ott vagyok mint pista mezítláb(vagyis árban)"


A te autódat szerintem csak polírozni kellene. Ha csak meg van mattulva, nem szeretnél másik színt és nem olyan a felület mintha porladni akarna, akkor segíthet. Nézesd meg élőben olyan helyen, ahol foglalkoznak polírozással, meg tudják mondani mit lehetne kihozni belőle. Bemész, elmeséled mi a gond (hogy matt és csúnya az autó), megkérdezed, hogy megnéznék-e, lehetne-e polírozással segíteni, ha igen mennyiért, ha nem, akkor mit ajánlanának és szintén mennyiért... 5-10 perc alatt egy gyakorlott hozzáértő valaki el fogja mondani a lehetőségeidet. No meg hogy mennyire időre kellene nélkülöznöd a gépet.

Aztán elkéred az elérhetőségét, megígéred hogyha úgy alakul telefonálsz egyeztetni - aztán megkérdezed máshol mit ajánlanak, végül kiválasztod amelyik szimpatikus.


Jobb ötletem nincs - ha otthon szeretnéd csinálni, akkor én nem merném vállalni a szaktanácsadást, nehogy utána drága édesanyámnak csuklási rohamai legyenek véletlenül... :D

2013. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Polírozás csak abban az esetben hasznos ha a teljes lakkréteg megvan és ennek a felső felületét "fényesítik" ki polír paszta segítségével.

Na de annál a fényezésnél ahol már a lakk réteg is lekopott(vagy csak foltokban van meg és most nem a lepattogzásról beszélek) ott már nem segít a polírázás. Vagy rosszul tudom?

Én arra az esetre gondolok mikor le van kopva a teljes lakkréteg és a fényezés kezd érdessé válni a naptól a fagytól és így tovább?

100 szónak is egy a vége ha matt érdes a fényezés akkor csak az újra fényezés jöhet szóba ami egy tízen éves autónál nem feltétlenül jó "befektetés"

Ha kb. 100ért "fel lehetne újítani"(úgy látszik ilyen fogalom csak az én elmémben van) akkor arra még bólintanék de 400 már nem fél bele a büdzsémbe.

2013. okt. 21. 19:05
 6/6 löncskonzerv ***** válasza:

Szia,

A fényezésnél nem kell azzal foglalkozni, hogy mit, hogy csinál a festő, ha erre kíváncsi vagy megkérdezed, hogy ránézhetnél-e munka közben.

A pesti fényezők (már akiket ismerek) 18-22 ezer forintos idomáron dolgoznak.

Ha már ennyira szétégette a lakkot a nap, azon csak festéssel lehet javítani.

De szerintem, vidd el egy fényező-höz a vasat és ő elmondja, hogy mit lehet vele csinálni.:)

2013. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!