Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványt szereznék, de...

Tarka Karina kérdése:

Jogosítványt szereznék, de sajnos volt egy balesetem ahol a bal szemem megsérült és nem látok rá csak 20%-ot. Lehet e így jogosítványom?!

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

A vezetéshez egy szem is elég. Én ugyan tompalátó vagyok kb 10 %-os látással, de 15 éve balesetmentesen vezetek.

Lesz némi sebességkorlátozás beírva. Én 90 helyett csak 80-al mehetek közúton. Elvileg ott is, ahol többel is lehetne.

2013. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
Karina-nem lebecsülve az 1. válaszolót-én azt javaslom hogyha megbíztható választ akarsz akkor menj el a körzeti orvosodhoz.
2013. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad milyen kategóriát szeretnél, de B kategória lehet, max lesz valami korlátozás. Hivatásos sofőr viszont nem lehetsz.
2013. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ha az egyik 110%-os, és a másikon legalább 10% látásod van, akkor még korlátozás sincs.
2013. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ó, tévedtem: elég az egyiken 80% és a másikon 10%!


1. melléklet a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelethez43


A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának minimumkövetelményei és az egészségi alkalmasság elbírálásának szempontjai


1. LÁTÁS


1.2.1. Az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha a kérelmező megfelel a következő feltételeknek:


a) legalább 0,8-es-szükség esetén korrekciós lencsével segített - látásélességgel rendelkezik a jobbik és legalább 0,1-es látásélességgel rendelkezik a gyengébb szemre,


Itt az egész:

[link]

2013. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*jav: Úgy tudom ha az egyik 100%-os,
2013. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat sokat segítettetek! Igen "B"-s jogsit szeretnék.
2013. okt. 24. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!