Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek az olcsón fenntartható...

Melyek az olcsón fenntartható autó típusok, amik már beváltak?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy ez egyszer a megbízhatóság feltétele, ill, az hogy pld mennyibe kerül hozzá egy kerékcsapágy, fékbetét, lengéscsillapitó, de az sem mindegy milyen sűrűn kell vezérlést cserélni és azt mennyiért.


(Ismeretségi és szerelő ismerőseim körében a régi Suzuki, Ford Focus, Opel Astrák, Daewoo (Lanos, Matiz, Nexia), Régi Passatok, Toyota Yaris-akat említik, mint olcsón fenntartható autók.)


2013. okt. 26. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Az európai és japán gyártóknál minnél kissebb egy autó, általában annál olcsóbb a fenntarthatósága. Innentől kezdve nagyon nagy különbségek nincsennek is az alsóbb kategóriákban. Lehet, hogy egy Citroen Saxoba 1000 forinttal többe kerül mondjuk az olaj, de kissebb gumi kell rá, mint egy Suzuki Swiftre (csak egy példa volt). Szóval nagyon melléfogni szerintem eggyikkel sem lehet, használtautónál úgyis sok múlik azon, hogy az előző tulaj hogy gondozta, hol tartotta. Amiket írtál azok jók, de egy Focus meg Astra azért már nagyobb autó arányosan nagyobb költségekkel, a Passat meg szerintem kifejezetten drága fenntartású (ezekkel összehasonlítva legalábbis mindenképp). Még pár tipp:

Peugeot 106/107

Citroen Saxo/C1

Fiat Seicento/Panda

Suzuki Maruti/Alto

Opel Corsa

Honda Logo

Daihatsu Charade/Cuore

Ford Fiesta

Mitsubishi Colt

Renault Twingo/Thalia

Dacia Logan

2013. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én Suzuki Swift 1.3-asat tudok ajánlani.Megbízató,olcsón fenntartható.
2014. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aztán a Renault Twingo-t is tudom ajánlani.Már 10 éve ilyenünk van és szinte tönkrehetetlen.Már többint 3-400.000Km van benne és még nem köpte ki a tüdejét.Nem hagyott egyszer sem cserbe minket.Más autó már rég motor cserére szorulna ilyenkor.
2014. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!