Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EBC vagy Brembo féktárcsát...

EBC vagy Brembo féktárcsát válasszak?

Figyelt kérdés

Ford Fiesta 1,25-höz szeretnék új féktárcsákat és betéteket vásárolni. Miután utánaolvastam pár helyen, nekem az EBC fékek jobb minőségűnek tűnnek.


Azért kérdezem, mert a szervizben alapból Brembo fékeket szerelnének be, szóval az EBC fékeket neten kellene megrendelnem, de még így is jobb választásnak tartom. Viszont tapasztalatom nincs egyikkel sem, illetve magyar oldalakon nem is találtam összehasonlítást.


Mellesleg a Bremboról olvastam már olyat, hogy az elmúlt években nem olyan jó minőségűek. Azt tudom, hogy a Brembot sok versenysportban használják, de láttam olyan eladási statisztikát, miszerint az USÁ-ban az EBC eladásai megközelítik a gyári fékekét, a többi gyártó ehhez képest jóval kevesebb eladással büszkélkedhet. Gondolom ennek azért megvan az oka.


Valakinek van erről véleménye?



2013. okt. 28. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen kis autóba tök mindegy. Vegyél Brembót, az olcsóbb.
2013. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Főleg tapasztalatra lennék kíváncsi, ezzel nem vagyok előrébb.

Mellesleg a szervizben a Brembo tárcsák 26 000 Ft-ba kerülnek, a betétek pedig 14 000-be. Az EBC webshopban tárcsák 24 000-be, a betétek 11 500-ba. Szóval az EBC olcsóbb. Viszont a szervizben hozott alkatrészre +50% munkadíjat számolnak fel, szóval szereléssel együtt az EBC kb 5ezerrel lenne drágább.


Nem sporttárcsákat vennék, mert tisztában vagyok vele, hogy nem versenyautót vezetek, ezért fölösleges százezreket költenem a fékre. Viszont leírások alapján az EBC fékbetétek olyan anyagból készültek, amik kevésbé koptatják a tárcsákat, így talán az EBC a normál használat mellett hosszabb ideig bírná. Illetve az anyaghasználatból adódóan elvileg alig képződik fékpor.


Na szóval ezek a szempontok, de azért kérdezgetek itt, hátha valakinek tapasztalata is van valamelyik márkával, talán mindkettővel.

2013. okt. 29. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!