Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma vettem téli gumikat....

Ma vettem téli gumikat. Kettőn a Dot jelzés után van dátum, kettőn viszont nincs. Hogy lehet ez? Kettőnek felülete teljesen "szőrös", a másik kettőé viszont alig. Lehet, hogy 2 közülük használt? Nem igazán látszik rajtuk kopás.

Figyelt kérdés

2013. okt. 30. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont ma akartam feltenni ezt a kérdést!

Új gumikat vettem a kocsira és nem volt mindegyiken DOT szám, de amúgy teljesen újnak néznek ki.

Erre bementem egy hiperbe, megnéztem. Ott megnéztem 10-15-öt, mind olyan amin nincs feltüntetve! Nem értem, hogy lehet ez.

Olyanok, hogy DOT U2H2 ig megvolt, de az LMCR 1604 már üresen volt hagyva!

[link]

Várnám a hozzáértők válaszát!

2013. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megnézted mindkét oldalát a gumiknak? Én most olvasgatom a neten, hogy azért nem láthattam két abroncsnál a dátumot, mert forgásirányos a gumi, és valószínűleg csak egyik oldalán jelölik a gyártási időt.
2013. okt. 30. 19:59
 3/6 anonim válasza:

Az "LMCR 1604" részből a 1604 a DOT szám.

A DOT szám a gyártás hetét jelzi hét sorszáma, év száma formában, a példa alapján 2004 16. hetében gyártott abroncs.

Minden abroncson rajta kell lenni hasonló formában valamelyik oldalon. DOT különböző gyártási kódok, és a 4 számjegy.

A szőrös, nem szőrös dolgot a vásárlás helyén kell megkérdezni. Ha ez egy tesco, akkor akar a sok simogatástól, görgetéstől, forgatástól is hiányozhat, lekophat.

2013. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont az a rész hiányzik!! Természetesen forgásirány szerint vannak fent a gumik, és kívül nincs rajtuk DOT.

De holnap lefotózom.

2013. okt. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja hát most esik le!! Attól, hogy a forgásirány jó még eshet belülre a DOT szám.. Minden világos! :D

Mondjuk megnézni nem tudom, mert már fent van az autón..

Nem hiszem, hogy nagy meló lett volna mindkét oldalra odaírni..

2013. okt. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 utolsósenki válasza:
Én is így jártam a "madaras" tetyóban.De én már ott megnéztem mindkét oldalát,és kb 25db-ból 10-en tényleg nem volt!Konkrétan a DOT jelölés ovális helye ott volt,de belesütve semmi!Utána beszélgettem az eladóval,aki volt olyan jófej hogy lebeszélt. Mondván amin volt szám az is 2008-as és ha már az ember alsó hangon kidob kb.50 ezret akkor legyen már elvárható hogy az idei termésből kap,nem pedig egy túltárolt össze-vissza rakosgatott maradékból.Szerintem ezen még a csábító ingyen szerelés sem segít.Úgyhogy a másik nagynál(Metró) sikerült megcsípni 4 egyforma (2113) full "szörös" kormoránt! Bocs hogy ilyen bő lére engedtem,de szerintem mindenki figyeljen oda amikor multinál vesz gumit pont az ilyen dolgok miatt!
2013. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!