Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behajtás, parkolás motorral,...

Behajtás, parkolás motorral, robogóval a Budai Várba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az volna, hogy vajon kell-e bármit is fizetnem, ha motorral vagy robogóval hajtok be a várba, át a sorompó mellett? Úgy tudom, hogy a parkoló zónákban sem kell fizetni, ha a parkoló mellé, a járdára állok fel motorral, ha marad a járdán 1,5 m hely. Valami hasonló "ingyenes" szabály nem vonatkozik szintén a várban a motorokra? Nagy segítség lenne, mert elég gyakran kell oda járnom, és a jegy elég borsos. Köszönöm előre is!

2013. okt. 31. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A vár annyiban különbözik a parkoló zónáktól, hogy van sorompó befelé és kifelé is. Javaslom, hogy menj egy kört: húzz egy jegyet, aztán menj a kihajtó kapuhoz (ugyanis az áthajtás nem kerül pénzbe), vagy csak állj meg ott és érdeklődj attól a komától aki szedi a parkolási díjat! Bár kétlem, hogy ingyenes lenne, hiszen a Várban leginkább forgalom csillapítási és környezetvédelmi okokból kell olyan magas díjat fizetni!


A segédmotoros kerékpárral simán kerülgetheted a sorompót, mert nincs azonosító ami alapján megtaláljanak.

:D

2013. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni! Én is megkérdeztem az illetékesektől és hónapokig jártam fel nagy motorral. Olyan helyen parkoltam hogy ne foglaljam el az autósok helyét és senki nem szólt hogy felmegyek a várba-melóztam ott- egyszer még rám is köszönt a sorompónál a srác:menjél csak, nyitom a sorompót!

Kifelé pedig még köszöntek!

2013. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!