Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja?! Fiat punto...

Mi lehet a baja?! Fiat punto 55 s es autom van. Vízpumpa csere történt. Utanna. Kb 200 km autopalyán kocsikázás után. Városban dugót kaptam és ott kb még 1 órat hajtottam a koxsit. Szoval az autó nem állt le. Hanem a motorhaz alul füst jött ki.

Figyelt kérdés
Gondoltam felforrt a víz hamar fütésre állítottam.Egy pár percig a motor felpörgött mintha nyomnám tövig a gázt.Aztán a fütés hideget fujt es lassan melegedett be.Néha leállitottam a kocsit Es ujra be inditottam. Pöcre indult.Mivel külföldön vagyok haza kéne mennem újra a szerelőhöz.Itt horror árak vannak.Hogy induljak el?Gondoljatok nagy a baj?
2013. nov. 1. 03:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Figyelj mennyi hűtővíz van benne? A fűtés dolog úgy megy, hogy a hűtővizet melegíti fel.... Van egyáltalán benne? Mennyit mutat a hőfok jelző? Szerintem ellenőrizd gyorsan, mielőtt teljesen hazavágod az autót az indítózással. Bár már lehet így is annyi neki. De ezek a jelek egyértelműen túlmelegedésre utalnak. Ellenőrizd tehát a hűtőt, a ventilátort és a hűtővizet is!!!
2013. nov. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Autópályán persze, hogy nem volt baj, mivel ilyen baromi hidegben a menetszél alaposan hűti a motort. Viszont városban, főleg dugóban már nincs más lehetősége szegény motornak.
2013. nov. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ebben. Modelben nincs hőfokjelző.ha tulmelegedik a motor egy kis lampa villogni kezd.nem villogot.de mondjuk mikor a vizpumpa ment szet akkor se jelzett.A szerelő feltöltötte vizzel és azt mondta már csak fagyálló kell.ha károsodik benne valami miből veszem észre??
2013. nov. 1. 07:42
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha dugóban elforrt, akkor nem megy az elektromos hűtőventillátor. Húzzál ki egy szál drótot az akku + sarkához egy lámpakapcsolóval az utastérben, ha dugóban araszolsz, kapcsold be, hogy folyamatosan menjen, ha autobhanon, akkor meg ki, mert minek, így eljuthatsz a hazai szerelődig. Hacsak nem pont a venti motorja romlott el. De ez viszonylag ritka, általában a hőérzékelő bigyó adja fel a harcot, ami áramot adna neki.


De ha a gőz már kijött a géptető alól, akkor biztos, hogy után kell tölteni a hűtőrendszert, mielőtt tovább mennél. Sajnos nem ismerem a típust, de előfordulhat, hogy vannak légtelenítő csavarok is benne, amiket ki kell ehhez nyitni. Ha nagyon nem vagy műszaki hajts egy benzinkúthoz, és hanyagul vesd oda a kutasnak, hogy "töltse tele! És töltse fel a hűtőt is, mert valahol szivárog." Adsz neki egy ötös jattot, és akkor mindenki jól járt. :)

2013. nov. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2013. nov. 1. 09:03
 6/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem az autót.viztartályban van víz.Fütés viszont nagyon lassan melegszik fel.füstnek nyoma sincs.mit gondoltok mi ez??
2013. nov. 1. 17:38
 7/21 anonim ***** válasza:
Na és mennyi hűtőfolyadék van benne? Az sem mindegy!
2013. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Napkiraly ***** válasza:

Amit láttál az gőz volt. Valahol távozik a túlmelegedett víz a rendszerből. Ráadásul azért nem fűt,mert a víz nincs benn a radiátorban (elforrt). Gyanús, hogy a vízpumpád nem dolgozik, hiszen milyen más oka lehetne annak, hogy felforr a víz? Dugulás? Biztos oka van a vízpumpacserének is.

A motor felpörgése is a hűtővíz hiányára, túlmelegedésre vall.

Punto 55s emlékeim szerint nem légtelenítős, gravitáció légteleníti.

2013. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Napkiraly ***** válasza:
meg vízpumpa. Lehet nem megy a vízpumpa, és le sincs légtelenítve?
2013. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hütőfolyadek közepes szinten van.A motor hangja zajosabb mint volt.A fütés elment belőle.Tegnap mentem vele.Nem füstölt.A vìzpumpa hogy müködik e fogalmam sincs.Szerelőtől hoztam el,aki tudja hogy teljes analfabéta vagyok ehhez.Gondolom kilégtelenítette.Legalabbis remélem.
2013. nov. 2. 05:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!