Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormánycsere könnyen megoldhat...

Kormánycsere könnyen megoldható egy régi kocsiban?

Figyelt kérdés

Van egy régi Polo-m, és a gyári kormányt szeretném kicserélni ugyanennek a típusnak a gyári sportkormányára. Ez mennyire bonyolult feladat? Simán csak át kell csavarozni, és ennyi?

Vagy ennél kicsit bonyolultabb dolog?



2013. aug. 28. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Simán át kell csavarozni, főként ha légzsák sincs benne!
2013. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nincs benne. Köszönöm a választ. Akkor nekiugrok. :)
2013. aug. 28. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira ne ugorjál neki, mert könnyen szájba verheted magad :) A legtöbb kormány kúposan van illesztve ezért egy kicsit nehezen szokott lejönni. Javaslom, hogy a csavart/anyát ne tekerd ki teljesen amíg meg nem indult lefelé, így elkerülhető a szájba vágás :)
2013. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot. De ezt a szájba vágást nemigazán értem most. Mármint annyira rángatni kellene, hogy azzal a lendülettel fejbe csórom magam? :)


Amúgy eszembe jutott még egy kérdés (remélem, értelmes): ugye csak egy állásban megy fel a helyére? Tehát nem tudom véletlenül se úgy felrakni, hogy egyenes menetben ferdén álljon, ugye? (remélem, érthetően fogalmaztam)

2013. aug. 28. 19:28
 5/9 Sinead ***** válasza:
Úgy szokás cserélni, hogy egyenesbe tekered a kerekeket, kicsavarod a csavart, leszeded, és ugyanabban az állásában kell visszatenni a kormányt. Vagyis nem kell, de így érdemes.
2013. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen úgy értettem a szájba vágást. Láttam már példát rá, amikor az egyszeri szerelőnek nem akart lejönni, húzta, tépte, rángatta, aztán egyszer csak leugrott és mivel maga felé rángatta sikerült szétrepesztenie a saját száját vele. Ezért nem vesszük ki a csavart csak a végén, ha lelazult. A beállításról Sinead írta le a tutit.
2013. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg mert a kormány alatt van egy rugó. Ahogy előttem is írták nehezen indul meg, de ha megindult a rugó jól ledobja és eltöri az orrodat. Az első leszedők nagy hányada jár így, szóval tényleg szedd le az anyát, majd tekerd vissza 1 fordulatot, így elég laza de megfogja.
2013. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sinead ***** válasza:
100%
Amikor visszarakod a kormányt, nyomatékkulccsal kell 50 Nm-re meghúzni a csavart.
2013. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a szakszerű, és részletes válaszaitok. Nagyon sokat segítettetek. :)
2013. aug. 29. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!