Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 50es motoron elkaptak,...

Ha 50es motoron elkaptak, mert 2en ültünk rajta, mi várható?

Figyelt kérdés
A helyszínen semmi papírt nem adtak, a címet elkérték meg a személyes adatokat. Aztmondták lesz feljelentés. Akkor jön a papír, hogy szabálysértési eljárás van folyamatban, és be kell vonulni a bíróságra, vagy csak a büntetésről értesítenek? Azt is mondták hogy be kéne menni a rendőrségre, ahol ejnye-bejnye lesz.
2013. nov. 1. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem bíróságra büntetőeljárás miatt kell bemenni, szabálysértés nem bűncselekmény, lesz egy pénzbírság aztán annyi...
2013. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kapsz egy bírságot. Ha nincs róvott múltad, 5-10e Ft-tal megúszhatod. Ha fellebbezel, akkor van meghallgatás. Várd meg a levelet, lesz benne egy csekk, befizeted, és azzal le van tudva. (A feladóvevényt őrizd meg 5 évig!)

Esetleg ha nagyon sokallod, akkor kérheted a mérséklését sanyarú anyagi helyzetedre, tetted társadalomra való veszélyességének kicsiny voltára stb stb való hivatkozással. Csak egyet ne tegyél: ne hazudtold meg a rendőrt, aki följelentett. Azt nem szeretik.

2013. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha nem vagy 18 akkor a szülőket terhelik majd a bírsággal mivel te kiskorú vagy
2013. nov. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rendőrtől függ hogy feljelent e. Ha szerencséd van akkor nem. En ugyan így jártam, csak az utason sisak sem volt. Felvette adatokat, és mondta hogy feljelent. Azóta se kaptam semmi papírt róla, nemhogy büntetést. Pedig ez már 15 éve volt :)
2013. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!