Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt gáztartállyal való...

Lejárt gáztartállyal való közlekedésért van meghatározott összegű bírság, min-max? (lent folyt. )

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"De ha lejárt a gáztartály érvényességi ideje az nem vonatkozik ide, hiszen az nem forgalmi engedély..."


Persze ha a műszakival egy napon jár le vagy a műszaki lejárt természetesen elveszi a rendőr a forgalmit, de nem a gáztartály érvénytelensége miatt.

2013. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi olyan bonyolult abban, hogy műszaki vizsgán ellenőrzik a tartályt, és a műszaki engedélyt max. a tartály érvényességi idejéig adják ki, nem tovább! Tehát a tartály nem tud előbb lejárni, mint a műszaki vizsga!
2013. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Mi olyan bonyolult abban, hogy műszaki vizsgán ellenőrzik a tartályt, és a műszaki engedélyt max. a tartály érvényességi idejéig adják ki, nem tovább!"



Ez amit leírsz!!!!


A műszaki érvényesség lejárta miatt veszik el a forgalmit és nem a gáztartály lejárt miatt. Csak éppen lehetetlen, hogy a tartály műszakija több legyen, de ha mégis több lenne valami csoda folytán, akkor nem lehetne elvenni a forgalmit.

2013. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Már bocsánat de ez szarrágás! Ügyvéd vagy, esetleg valami menedzser? Mert azok szokták így kiforgatni a dolgokat!

:(


Tessék: Igen úgy van, nem a lejárt gáztartályért veszik el a forgalmit!


Most jó?

2013. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kérdésemre még amúgy nem kaptam választ, de sebaj. Majd megtudom, ha megállítanak 1x :D
2013. nov. 4. 13:29
 16/17 anonim válasza:
Szia! Igaz régi a kérdés, de hátha segíthetek ezzel valakinek. Külföldről hozattam be egy autót. Honosításnál kiderűlt, hogy tartályt cserélni kell mert évek óta lejárt. Egy embert bíztam meg aki honosítással foglalkozik intézzen rajta mindent. Közöltem vele új tartály szeretnék bele mert nem akarok 10 évig ezzel foglalkozni. Félévvel a behozatala után lejárt a műszaki vizsga. Debrecenbe elvittem műszaki vizsgáztatni. Ahol felvilágosítottak, hogy lejárt a tartály. Mondom az lehetetlen. Féléve raktak bele újat.. de! Higyjem el. Gondoltam nem ért hozzá tovább vittem kimondottan gáz szerelőhöz. Ő is aztmondta lejárt. Visszautaztam 150 km el arébb ahol berakták nekem elvileg az új tartályt kérdőre vonni őket mégiscsak mire fizettem ki a 42 ezer forintot. Közbe azért rájöttünk ez nem egy új tartály ez valakinek a régije méghozzá egy ével idősebb mint ami benne volt csak van rá egy hosszabítás. Így 42 ezer forintért kaptam egy olyan tartályt amit 3 évig tudok használni.Az enyém meg persze majd megint lett valakijé mikor megérkezik rá a hosszabítás 5 ezer forintért. És kifizet érte egy új árát. Másik probléma hogy a bevésés ami a tanúsítványon volt hogy 2020 ig érvényes nem volt benne. A cég aki intézte aztmondta nem is szerepel soha egy tartályba meddig érvényes. Persze nem hittem el. Mivel ez a tartály 2005 be volt legyártva és szerepelt is rajta hogy 2015 be fog lejárni.. akkor egy hosszabítást miértne jegyeznének be. Felhívtam azt az illetőt aki kiadta ezt a tanusítványt hogy miértnem szerepel rajta aztmondta elnézést napi 20 at minimum alá ír és ezt elnézte. De megadta a címet akinek bekell vésetnie és menjek el pótolják. Meglett a nagytudású és megis mutatta rajta hol van. Meg egy kódot ami egy kis sárga festékfolton van. Ez a saját pecsétje aki tanusítja. Amit szerintem ha oda csepegtetsz egy sárga festékpöttyöt simán elhiszik hogy érvényes mert azon egy kód nem olvasható szerintem. De 20 ember nem találta meg a dátumot rajta. Nevetséges. Szóval szerintem nyugi. Egy rendőr főleg nem ért hozzá. Ha ennyi "hozzáértő" ember se tudta kitalálni mi a franc van.
2017. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
És egyébként ez abból derült ki, hogy volt egy koccanásom, nem egyeztünk és rendőrt kellett hívni.. az utolsó 5mp-be mondta el, hogy amúgy 5 hónapja levan járva a műszaki. És nem vette el a forgalmit. A tartály tanusitvanya se volt nálam. És azzal se foglalkoztak.
2017. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!