Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 318d e90 Bmw 2006-esetleg...

Zsolman kérdése:

318d e90 Bmw 2006-esetleg tapasztalatok? Fenntartási ktsg?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok vélemények érdekelnek tulajdonosoktó, szerelőktől!köszi

2013. nov. 2. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi :) de nem tudni angol.Népítéletet végig olvstam, autonavigátort is....ha valaki tud újjat mondani írjon.
2013. nov. 2. 14:36
 3/14 anonim ***** válasza:

szívósor pillangószelep hibájáról tudsz?

[link]


M47TU2D20

[link]

ezzel a motorral ne vegyél, vagy nagyon nagyon körültekintően járj utána, hogy cserélték-e a szívósort. e90-ben 2008-tól van csak N47-es motor, annak már nincs ez a típushibája

[link]

2013. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
érthetőbben: a 143 lóerős motorral vedd ha teheted
2013. nov. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
jah és még annyit, hogy az N47 motor sem hibátlan, annak a vezérműlánca szar, csak azt hallod ha zörögni kezd, a szívósort meg nem... igazából mindkettő egy konstrukcióhibás motor :D
2013. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

# 3


Ez a cikk azért iszonyú csúnyát ferdít ám...


A pillangószelep hiba ismert "típushiba", ez igaz is.

Az alapvetően viszont baromság és ferdítés, hogy 150e km-enként cserélni kéne emiatt a komplett szívósort. Egyrészt azért baromság, mert én pl. 305e km-nél bontottam meg a motort (valóban rommá volt kopva a pillangószelep és csak a szentlélek tartotta), másrészről legfőképp azért, mert lófaxot sem kell cserélni, egyszerűen ki kell b**ni belőle a pillangószelepet úgy, ahogy van és alá szolgálja. Sem fogyasztás nem nő, sem menetteljesítmény nem csökken, sem az élettartamra nincs semmiféle hatással.


Újpesten van egy szerelő, szinte csak ilyesmivel foglalkozik, már több, mint 300 ilyen pillangószelep "cserét" megcsinált, gond nélkül. Nekem is ő csinálta, egy délután készen volt.


Egyedül abban van igaza a cikknek, hogy nem szabad megvárni, amíg eltörik a tengelye a szelepnek, mert mivel idióta helyre tették az bekerülhet a hengerbe és akkor bizony annak kapáltak.

2013. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valamiért ezeket a szelepeket oda tervezték. Én vennék bele rendes csere darabokat és nem dugóztatnám le. Vagy ha nincs arra keret, hogy rendes alkatrészeket vegyek bele (és ne kókányoljak), akkor egy másik autótípust. Ez egy viszonylag bonyolult rendszer és nem olcsó a karbantartása. Aztán még ott a turbó is. Új autót már szinte nem is lehet anélkül venni, perig eléggé kulcspontja a motornak. A Toyota máig turbóellenes és nem butaságból.

Különben ez a bmw-nél nem is annyira konstrukciós hiba szerintem. Ez egy érzékeny alkatrész ami elkophat és el is kopik. Más autóknál is vannak hasonlóan érzékeny alkatrészek. A régebbieknek talán nincs ilyen sebezhető pontjuk, vagy amelyikeknek kőbalta egyszerűségű a motorjuk. Csinálhatták volna a tengelyeket titániumból is, akkor nem kopnának el ilyen hamar, csak még drágább lenne. A veszély abban rejlik, hogy sok használt autónál nem lehet tudni, hogy hányszorosát tette már meg annak amit az óra mutat. Lehet, hogy a megvett autónál is már csak a jószerencse tartja ezt az alkatrészt és már a hazaúton bepereg valami fémdarab a hengerbe. Kevés rá az esély de miért ne pont most történne meg ezzel az emberrel? Nem kívánom neki, hogy így járjon. Ezért érdemes lenyomozható múltú autót megvenni lehetőleg 200e km alatt (ezt belátom nehéz megoldani, de nem lehetetlen).

2013. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nem letezik redaab, a bmw nem gyart...

az alkatresz meg egy un. komfort" alkatresz, csak es kizarolag azert van, hogy jbb kornyezetvedelmi erteket hozzon az auto alapjaraton. semmi egyeb hatasa nincs!

2013. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Csak hogy a kérdező és a többi olvasó képben legyen (mert ez a célja az oldalnak):

[link]

Igaz, a linkelt ÚJ BMW szívósor nem hármashoz való, hanem ötöshöz (a google-ban nem akartam keresgélni, az első találatot bedobtam ide) de nyilván KAPHATÓ gyári alkatrészként a 3'er-hez is cseredarab. Mint ahogy igaz ez minden más alkatrészre is.

Annak a bizonyos szelepnek a szerepe valóban részben környezetvédelmi célokat szolgál, részben pedig takarékossági okokat (ahogy az egr szelep is). Ha kiiktatjuk, akkor nagyobb lesz az égési hőmérséklet a hengerekben, ez nagyobb hőterhelést jelent, ez pedig az élettartamra van negatív hatással (az egr ledugózása is hasonló eredménnyel járhat, de rendben, itt most nem az egr-ről van szó). Na meg egy idő után jobban fog füstölni, pedig pont az lenne a lényege ezeknek a motoroknak, hogy ne olyanok legyenek, mint a TDI-k, hanem jobbak ebből a szempontból is. Ugye, ha a katalizátor, vagy a részecskeszűrő behal, akkor sem helyettesítjük egy sima vascsővel, hanem veszünk egy másikat (igaz, hallottam már olyan gányolásról, ahol ezeket az alkatrészeket sima csővel helyettesítették).

De jó, legyünk összeesküvés elmélet hívők és gondoljuk azt, hogy az aljas mérnökök azért tették bele a "hibás" szívósort, hogy lenyúlják a pénzeteket, bmw tulajdonosok. Ezért úgy vannak vele sokan, hogy "engem nem vernek át, ledugózom, vagy lehegesztem". A ledugózással az a gondja sok tulajnak, hogy egy idő után nem tömít rendesen a dugó, ilyen panaszokkal sok autós fórumban találkoztam. A lehegesztés meg ugye még durvább gányolás. Ezért terjed újabban a szívósor felújítás (nem ledugózás, nem lehegesztés).

A gányolás meg nem csak nekem visszatetsző, hanem azoknak is, akik szidják a korosabb, sokat futott (esetleg ami még magyar kézben is volt, pedig kókányolnak a németek is) használt autókat, hogy mennyi kókány megoldással, tákolással találkozni. Hát ezért.

2013. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9


Persze, szívósort naná, hogy lehet kapni fél milláért, azt tiszta sor. Magát a pillangószelepet nem lehet megkapni külön, pedig technikai akadálya nem lenne!

2013. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!