Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetni tanulok, normális...

Vezetni tanulok, normális dolog ez így? Másnál is így volt?

Figyelt kérdés

Vezetni tanulok, azt hiszem kb a 21-22 órám körül járok már. 9 óra tanpályán volt, azóta forgalomba is járunk, persze tolunk többnyire 30-45 percet bent a tanpályán is rutint, tehát szerintem olyan max 7-8 órát voltam összesen a forgalomban max eddig.


Nem mindig megy a legfényesebben.

Érdekelne, hogy vajon másoknál is hasonló gondok szoktak e lenni, vagy csak én bénázok e. (ismerősök szerint normális, de érdekelne a külső vélemény is)


A gondjaim felsorolva:

Gyakran adok elsőbbséget olyan kereszteződésben is vagy lassítok, amikor nekem van elsőbbségem mert kint van háromszög amit hátulról kéne látnom, de egyszerűen nem veszem időben észre, mert szar helyeken van, persze lassacskán már ott tartok, hogy max betanulom az utat és tudom, hogy végig elsőbbségadás tábla van, de azt mondják sokan, hogy nem megszokásból kell vezetni. Oktató szerint balesetveszélyes helyzetet teremtek, hogy indokolatlanul lassítok ilyen esetben.


Az is a fejemben van, hogy már 2x is kivágtam elém olyan helyről ahol nekem volt elsőbbségem. Egyszer simán kikanyarodtak előttem, máskor egy okos taxis gurult ki elém miközben lassítás nélkül haladtam a védett úton, sikerült megállnom és az oktató ki is szólt nekik 1-2 kedves szót, de azért a kérdésemre vonakodva megjegyezte, hogy lassítanom kellett volna már korábban, valamiért bíztam benne, hogy nem gurul ki a taxis. Máskor pedig ezt a gyökér bizalom elvet akarják nyomatni belém, miközben marhára nem működik. Nem lehet bízni a többiekben, a múlt héten is a rendőr előzött meg szabálytalanul fehér csíkos felfestésen.



A parkolással is vannak gondjaim. A pályán eléggé jól megy, meg is jegyezte az oktató, hogy ott mindenkinek milyen jól megy de kint élesben már szarakodunk. Nyilván nem akarok összetörni más kocsit.


Szerinte túl percíz akarok lenni és ezzel cseszem el, mert pörgősebben kéne csinálnom, gondolom lazábban.



Ennyi idő után vajon tényleg pörögnie kéne már az embernek?


Amúgy nem rossz oktató, magyarázni nem szeret annyira, inkább gyakorlatias, mondja mindig, hogy nem bántani akar, meg nem szemétkedésből csesz le és nem is haragszom rá, de kicsit úgy érzem, hogy irreális néha az elvárása, persze erről lehet nem ő tehet, hisz hamarosan vizsga lesz így és addigra fel kéne készülni. Mondjuk többnyire heti 2 alkalommal vezetek, van, hogy 2 van, hogy 1 órát, szerencsésebb esetben kicsit többet. (állítólag le vannak korlátozva, hogy naponta mennyit vezethetnek így nagyon nehéz megoldani)


Ismerősök szerint nincs para, mindenki így kezdi, kivéve aki már előzőleg is vezetett. Én speciel az oktatónál ültem elsőnek volán mögé (28 éves fejjel...)



2013. nov. 3. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
senki se kezdte profiként
2013. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te is befeszülsz,mint én.Nagyon aprólékosan akarod a helyzeteket megoldani.Látni kell a táblákat is,hagyj magadnak időt arra,hogy körülnézz..és ne csak nézz,hanem láss is!Ez fontos,mert ha csak "gurul veled a szekér"(idézem a régi oktatómat),akkor abból még nem lesz sikeres forgalmi vizsga.Ne száguldozz,de ne is legyél csigalassú!Mindent megold a gyakorlás,meg az idő.

Nagyon figyelj mindig,de ne feszülj be!Szépen lazán,de figyelmesen kell vezetni.Legyél stílusos,érezd az autót.

2013. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális hogy az oktatóval a 20. óra után még a pályán vagytok.

Én a harmadik óráig votam pályán és utána csak forgalom.

Én is akkor vezettem először de hibátlan lett a vizsga 30 órával.

A parkolást nem kell túlkomplikálni kérd meg az oktatót mondja el hogyan miképp és csináld mindig ugyan úgy.

Csak hogy megnyugodj nem megy mindenkinek elsőre könnyen a vezetés.

2013. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

én már 6 éves koromtól vezetek közúton, 14 éves koromtól már egyedül mentem a kocsival bevásárolni is.

a kocsit érezni kell, együtt kell vele mozogni, mintha futnál és szlalomoznál a bóják közt.

2013. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A pályán általában egy 20-30 percet biztos rutinozunk, nem mértem az időt megvallom.


Megyek egy kört, beállok előre, háttal ahova kell, aztán ki a forgalomba. Én annyira nem bánom, mert így éles helyzet előtt van alkalmam még kicsit kevésbé parázósan gyakorolni kicsit, ugye pályán nincs amit összetörjek, ad egy kezdőlökés a forgalom előtt.


A parkolásnál legutóbb inkább olyan lecseszést kaptam, hogy túl lassú vagyok és a vizsgabiztos hülyét fog kapni ha szötymörgök vele.

2013. nov. 3. 21:15
 6/12 A kérdező kommentje:

Megvallom amikor haladni kell valamerre, akkor annyira nem feszülök még be. Max attól, hogy tudom, főúton haladok, de nem vagyok biztos benne, hogy nem fog valaki szabálytalanul kivágódni elém.


Igyekszem felvenni a forgalom sebességét, mellette nézem az órát is, hogy ne lépjem túl a sebességet persze. Nagyon sok fele kell figyelni és rutin nélkül ez még nem megy perfektül.

2013. nov. 3. 21:18
 7/12 A kérdező kommentje:
Kocsit totál érezni azért nem 20x45 perc után fogok azt hiszem. Főleg Budapesten nem.
2013. nov. 3. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
minek értékeltek le ti semmirekellők? én vagyok a legjobb itt anyaszomorító kis senkik
2013. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De azért megszoktam rajta sok mindent már, pl tudom meddig kell nyomni/ereszteni a kuplungot, vagy a váltó mennyire érzékeny (bár megvallom eléggé szar, azt pl sokszor marhára nem érem rendesen, hogy a helyégre ugrott e. Kollégám kocsijában viszont perfekt, oktatónál szerintük ki van már kopva kicsit)
2013. nov. 3. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én az 1.9-es diesel Clio-t is lefullasztottam rendszeresen, ami azért középciki... :)

És csináltam jó nagy baromságokat az úton.


De levizsgáztam, egyszer buktam forgalomból (de akkor nagyon :) ), és azóta 120.000-et vezettem balesetmentesen, többnyire Bp-n.

2013. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!