Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót városba járásho...

Milyen robogót városba járáshoz 200 ezerig?

Figyelt kérdés
10km-re lakok Budapesttől, de mindennap be kell járnom dolgozni és autóval nem gazdaságos. A fent említett összegért lehet venni valami olyan robogót amibe azért lehet is pakolni vagy ennyi összegért felejtős? Korlátlan A-m van, tehát mindegy mekkora a gép motorja.
2013. nov. 5. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A jogsi szempontjából mindegy, de az már nem, hogy elég-e rá a kötelező biztosítás, vagy már műszakiztati is kell-e!

Nekem Aprilia Gulliverem van, hatalmas ülésalatti csomagtartója van, kesztyűtartó a kormány alatt, plusz egy fül amibe belelehet akasztani a taposón lévő táska fülét.

Elég jól is megy, az enyém 50-es léghűtéses, GPS-el mérve 75-78 km/h-t megy, utazó sebesség ként, nem nyélgázon!

2013. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnéztem a Gulliver-t, ez nekem képek alapján olyan picinek tűnik, ennél valami nagyobb kellene.

Engem nem zavar ha rendszámos, mert műszakiztatni két évente kell valami minimális összegért és a biztosítás sem hiszem hogy vészes lenne.

Igazából olyan 125 és felette gondolkozom, bár az a 15-20 lóerő is olyan kevésnek tűnik, bár fene tudja, nem ültem még csak normális motoron.

2013. nov. 5. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
:D Igen egy "rendes" motorhoz képest valóban kisebb, de egy Honda Dio-hoz képest sokkal nagyobb. Igazából nagytestű az 50-esek közt. Esetleg még ha ajánlhatok egy másik Aprilia-t az a Habana, nézz rá! :)
2013. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönm ezt is megnéztem, hááát nem az én világom ez a retro kinézet, de mutatós kis gép. :)
2013. nov. 5. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Említetted a gazdaságosságot, így én csak négyüteműt javaslok. 125-250 ccm között szinte mindegy milyet veszel, az ereje elég lesz - lényegesen kisebb tömeget kell mozgatnia mint egy autónak, így jobban gyorsul (egy átlagos 125-ös robogóval bármikor otthagysz egy átlagos autót gyorsulásban, 50-70 km/h sebességig), és jóval kevesebbet is eszik. A kétüteműek általánosságban kábé másfélszer annyit fogyasztanak mint hasonló teljesítményű négyütemű társaik, ez viszont 150 ccm kategória körül már közel lehet egy takarékosabb autó fogyasztásához.
2013. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szuper,akkor alakul a kép,tehát 4t 125-250ig kell gondolkoznom.Mit szóltok a yamaha majesty-hez, a 250-es elég pofásan néz ki?

2013. nov. 5. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb. 2,5-3,5 lityós fogyasztással lehet számolni egy 250-es négyüteműtől, csuklótól és műszaki állapottól függően. Városba bőven elég az ereje, még a sportosabb autókat is simán gyalázhatod vele a lámpáknál. Utazója 100 körül lehet, de a 120-130-at is ki lehet hozni belőle pályán, bár azt már nem nagyon kedveli, főleg hosszabb távon.

Érdemesebb kéthengerest venni ha lehet, az kicsivel drágább, de kevésbé ráz, sokkal kisebb a vibráció, főleg magasabb fordulaton. Így nem csak kényelmesebb, de várhatóan kevesebb a szervizigénye is (kevésbé hajlamos szétrázni önmagát).

2013. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!