Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakókocsival a vételen kívül...

Lakókocsival a vételen kívül vannak költségek? és bárhol tárolható?

Figyelt kérdés
kell rá vmit rendszeresen fizetni mint pl egy autóra? lehet ugyanúgy parkolóban állni vele mint az autóval akár úgy is hogy hoszabb ideig benne tartózkodom?
2013. nov. 6. 02:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező, súlyadó és műszaki 2 évente. Ha van benne gáz és 220V, akkor a műszaki drágább valamivel, mert azt is ellenőrzik. Parkolni, ugyanúgy lehet vele mint egy autóval, ha van rajta rendszám. Rendszám nélkül közterületen nem állhat.
2013. nov. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont van lakóm.

Évi kötelező nem nagy tétel, talán valami 2500 Ft/év

súlyadó sajnos igen, mert ha nehéz pót (750fölött), akkor olyan 10 körül, nekem 1000kg, és 12ezer körül fizetek rá.

Műszaki vizsga. Szintén ha nehéz pót, akkor 16000 a vizsga.

Elvileg kérik a gáz rendszer vizsgálati jegyzőkönxvet, illetve az érintésvédelmi jegyzőkönyvet. Gyakorlatilag ahol vizsgáztatod, meg kérded kell e, nekem legutóbb nem kérték

Gázos papírt én nem tudtam olcsón szerezni sajnos.(igaz nem is használom a gázt, sőt ki is szereltem)

Érintésvédelmit megcsináltam magamnak. (ki is mértem hivatalos műszerekkel)

Elvileg C-s gumi kellene rájuk,de én vettem nagy teherbírásút, elfogadták.

Tárolás rendszámmal bárhol, ahol nem tiltja tábla. Külföldön sok helyen megállni sem lehet lakóval.

2013. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!