Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor hogyan megy az...

Ilyenkor hogyan megy az elsőbbségeadás?

Figyelt kérdés
Útkereszteződés, mindenhol sárga lámpa világít. Ilyenkor kinek van elsőbbsége? Mi alapján döntik el?
2013. nov. 6. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kint táblák és a szerint.

Ha nincsen kint tábla és egyenrangúak akkor jobb kéz,de olyan nem nagyon szokott lenni,meg általában tudod hogy most főúton vagy és végig elsőbbséged van.de ha nem vagy biztos magadban akkor csak menj az elötted lévő után (de csak ha biztonságos) :)

2013. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Villanyrendőr sárgán villog, ugye? Vannak ugyanúgy kresz táblák kirakva pont erre az esetre, ha nem működnének a lámpák. Úgy kell közlekedni ilyenkor, hogy a táblákat figyeled.
2013. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy voltak e táblák, mert még csak most kezdtem el a jogsit. Még sajnos nem figyelek mindenre. :S Az oktató megkérdezte, hogy ilyenkor mi van, én meg jobbkéz-szabályt mondtam, mert nem voltam biztos, hogy vannak e táblák. Azt mondta, hogy ezt meg sem hallottam...
2013. nov. 6. 20:40
 4/15 anonim ***** válasza:

Győrben reggel volt ilyen egymás után 2 kereszteződésben.

Reggel elaludtam,úgyhogy még emiatt el is késtem.Megálltam a zebra előtt egy "a kur_vaistenbassz_ameghogyvillogalámpa" kíséretében.(utólag is elnézést a szóhasználatért)

Na én megvártam amíg megállnak balról a gyalogosok miatt,jobbról meg jöttek páran de nem volt vészes úgyhogy átmentem.

2013. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok nem te vezettél egy volkswagen golf plust reggel?
2013. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én? Nem. :DDDDD Épp csak pár száz km-re vagyok Győrtől. :D
2013. nov. 6. 20:47
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor jó,mert szegény tanulónak is csuklott az anyukája gondolom.
2013. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dörmögő ***** válasza:
100%

Prioritás: rendőr, lámpa, tábla, felfestés. Ezt meg kell tanulni.

Ebből következik hogyha a lámpa nem működik akkor a táblát kell keresni, ha nincs akkor még az útfelfestés is döntő lehet, ha az sincs akkor jobbkézszabály.

2013. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó. Ezt nagyon köszönöm. Remélem tényleg így van még a mai KRESZ-ben is. Mert ez így könnyű akkor. :))
2013. nov. 6. 20:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Vedd elő a hagyományos sok oldalas kressz könyvet,töltsd ki ,és ami rosszul ment azokat magold be!garantált siker lesz!
2013. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!