Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan készítsem fel az...

Hogyan készítsem fel az autómat a télre? Ha huzamosabb ideig áll majd garázsban. Benne hagyjam az aksit vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy B Corsam ami a tél közelgettével úgy csinál majd mint a medvék. Bebújik szépen a barlangjába és csak néha néha bújik majd elő.

Szóval alap dolgokat megcsináltam rajta mint pl. téligumi, hűtővíz fagyálló beméretés, ablakmosó folyadék télire cserélése. De pl.: nem tudom, hogy aksit benne hagyjam vagy ne ( sajnos fűtetlen a garázs ) illetve lemosassam-e alulról mielőtt elteszem vagy felesleges. Télen amúgy a tervek szerint csakis a legszükségesebb alkalmakkor lenne használva akkor is csak, ha nincs hó és latyak. Szerintetek? Amúgy tudom, hogy túllihegem, hisz ez egy 16 éves autó meg minden, de hát akkor is csak az első "gyerek"! :-)



2013. nov. 7. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb kivenni az aksit, mert nem fog olyan hamar tönkre menni, de néha majd érdemes beröffenteni, h járjon és töltsön vissza.

Szerintem ennyi, ha már a fagyállót beletöltötted.

2013. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha időnként elő fogod venni,akkor én semmi különlegeset nem tennék vele,simán betenném a garázsba,
2013. nov. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jó az akksi, akkor 1 hónap alatt sem merül le, beindítható vele az autó. Akkor vedd csak ki, ha több hónapig biztos nem indítod be. Akkor is csepptöltőre kell tenni, ami folyamatosan életben tartja.

Igen, érdemes az alvázat alaposan lemosni, de utána meg is kell szárítani, nehogy nedvesen tedd el az autót. Mosás után érdemes egy fél órát autózni vele hogy biztosan megszáradjon mindenhol. Valamint érdemes azokat a részeket jól tapadó zsír sprayjel befújni, ami mozog, illetve rozsdára hajlamos az alváznál, pl. kézifék bovden, kipufogó tartók, kézifék fékrudazat a fékdobnál, stb.

2013. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak ritkán lenne használva, viszont akkor nagyon fontos hogy menjen, akkor én kivenném az akkut és felraknám csepptöltésre.
2013. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!