Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor a 100 as benzin káros?

Most akkor a 100 as benzin káros?

Figyelt kérdés
2012-es 650i-m van, kezdetek óta mindig shellnél legdrágábbat tankoltam bele, (kutas mindig azt ajánlotta, hát legyen). Minap egyik kollégám (új camarot vezet) mondta ő sose tankolna prémiumot mert 95-re van minden autó rendszere beállítva. Most ebben van igazság?

2013. nov. 9. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Vedd elő az autó szervzíkönyvét (ill. sokszor a tanksapka felnyitása után belülre is be van matricázva vagy ütve), hogy milyen benzint ajánl a gyártó. Én már láttam olyat, amibe 98-ast ajánlott a gyártó (egyszer....) de látni még nem láttam élőben olyan autót, amibe 100-as benzint ajánlott a gyár, csak hallottam róla, hogy ilyen is létezik (pl. Bugatti Veyron).


Na, szóval szépen kiolvasod és azt tankolod, akkor nem kell a tippelésekkel foglalkozni.

2013. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
19%

ne legyél már hülye, az amcsi autóknak korszerűtlen motorjaik vannak abbam ég a 90 es benzi nsi jó!!

tönrke ne tedd a BMW motorját, az precíz technika nem szereti az olcsó ócska benzint.

én az 1.3-as swiftembe is 100-ast tankolok a shellen, melettett öntök bele oktáénszámnövelő és injektortisztitó adalékot, és akkor nem csörög kis frodulaton sem

2013. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Rég rossz, ha egy swift bármilyen benzinnel csörög... Inkább előgyújtást kéne állítani, nem 100-as benyát tankolni....
2013. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ott valami baj van a Swifttel, vagy valami nagyon régi kocsiról lehet szó. A második generációtól kezdve már van kopogásérzékelő, és hozzá állítja az előgyújtást az oktánszámhoz. Ha jó, különösen a VVTi motorokat lehetetlen rávenni a csörgésre akármilyen fordulatszám-fojtüszelepállás kombinációval próbálkozik az ember.
2013. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%
Azoknak akik lepontozzák a normális válaszokat (is): [link]
2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

"Komolyan még mindig van olyan ember, aki nem fogta föl, hogy egyáltalán nem lesz attól jobb az autónak, ha az előírtnál magasabb oktánszámú benzint tankol bele? Ártani nem árt, de teljesen felesleges, csak a pénztárcád lesz könnyebb."


Ez miért van lepontozva? Cáfoljátok meg, aztán lehet pampogni.

Aki meg Swiftbe 100-asat tankol, annak úgy kell :)

2013. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Az én kocsim egy E39-es BMW 528i, így ebből tudok kiindulni. A könyvében benne van, hogy háromféle előgyújtás programmal rendelkezik, 91-es, 95-ös és 98-as oktánszámú benzinhez. Így minél magasabb magasabb oktánszámú programmal dolgozik az előgyújtás, annál erősebb lesz a motor, persze ez csak pár százalékban mérhető. Nálam ez úgy nyilvánul meg, hogy kb fél literrel fogyaszt kevesebbet az autó 100 kilométeren ugyanolyan hajtás mellett, vegyesben 11 liter helyett 10 és felet, a spórolás ott történik, hogy egy nüansznyit kevésbé kell nyomni a gázpedált a sebességkorlát tartásához. Valamint az is következik a dologból, hogy felesleges 100-as oktánszámú benzin tankolni bele, mivel ahhoz való elgyújtási program hiányában 98-asként fogja azt használni, az már más kérdés, hogy kevés helyen lehet már natúr 98 benzint kapni (pl Auchan kutaknál). Az üzemanyag oktánszámát minden hosszabb leállás utáni elindításkor ellenőrzi úgy, hogy megpróbál 98-as programmal menni, ha a kopogásérzékelő kopogást érzékel, akkor visszaveszi 95-ösre a programot és így tovább.


Tehát röviden, ártani nem ártasz vele, azonban ha a kocsid, csak a 95-ös oktánszámhoz tartozó programot tudja, akkor pénzkidobás az egész. Esetlegesen a prémiumbenzinek adalékozása okozhat némi differenciát.

2013. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A prémium benzin jobban adalékolt, tehát jobb a motornak, tisztán tarja azt, ha valaki rendszeresen használja.
2014. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!