Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdezném? Hogy Piros rendszám...

Kissss pistaaaa kérdése:

Kérdezném? Hogy Piros rendszám anyagi vonzata házi készítésű Car traktor Trabant motoros most háromszög rendszáma van ezért kérdem A költségét, vizsgáztatás 0-tol végkifejletig hogy közúti használatba részt vehessen

Figyelt kérdés

#ár #az egész
2013. nov. 10. 17:40
 1/3 anonim válasza:

Látom nem sok válasz jött ezért elmondom az én történetem amiből kiderül hogy Magyarországon semmi sem olyan könnyű mint amilyennek látszik. Vettem egy teljesen új (2013-as gyártású 0 üzemórás)traktort. A kapott papírokkal felvértezve bekocogtam a kpmhez ahol közölték hogy kell hozzá egy COC papír ami nélkül nem lehet forgalomba helyezni. Felhívtam a gépkereskedést ahol közölték hogy náluk nincs ilyen. Felhívtam az importőrt ahol közölték hogy náluk sincs és a gyártó sem rendelkezik ilyen papírral. Vissza a kpmhez ahol elmondták hogy már pediglen enélkül a papír nélkül nem lehet sem zöld sem piros sem fekete rendszámot tenni a traktorra. A költsége pedig ha megcsináltatom nagyjából 1 millió forint. Tehát a 2 milliós kis traktorból kikerekedik egy 3 milliós mire forgalomba kerül.

Azt nem tudom hogy egyedi építésnél ez hogy működik de szerintem te se számíts semmi jóra.

2013. nov. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tehát kezdjük ott, hogy nem vetted, hanem csináltad a traktort, tehát nincs adásvételi szerződésed róla!

Ha vásároltad akkor egyenesen mehetsz az adásvételi szerződéssel a KPM-hez!

Ha viszont csináltad érdemes egy mérnökkel lepapíroztatni, hogy megfelenek a heggesztések stb a szabványban előírtakhoz! De ezt egy mérnök jobban tudja, hogy mit kell tartalmaznia egy ilyen papírnak!!(az ár is változó!lehet akár ingyen is, de kerülhetnek súlyos tízezrekbe is)

Ha ez a papírod magvan akkor is mehetsz a kpm-hez! Gondolom azt mondanom sem kell hogy úgy vidd a traktort a kpm-hez hogy világítás(helyzetjelző elöl hátul, tompított, távolsági fényszoró, féklámpa irányjelzők stb) rajta legyenek!

Nos első nagyon fontos dolog ez a műszaki adatlap!

Utána a KPM le fogja vizsgáztatni(valószínűleg szigorúan) egyedi forgalomba helyezés néven az építményedet!

Rögtön kiugrik a zsebedből 35.640 ftocska!

Utána mert miért ne, most volt vizsgán , de azért eredetiségvizsgáztasd is le, az + egy 20 as a zsebedből!

Köss rá egy biztosítást, ami változó szokott lenne de minimum 10.000ft körül mozog.

És ha mindenben megfelet a forgalomban részvétel szabályainak, elviheted a kapott papírjaidat az okmányirodába, ahol megigényelheted a piros rendszámodat!

Ez minusz 30.000 ft!

És ha minden simán meg megkapod a piros rendszámodat a kistraktorodra!

Szóval add össze az összegeket, gondolkozz el rajta, hogy megéri e anyagilag neked, + megéri e ennyit szaladgálni utána!

Ami a lényeg, hogy dönts és cselekedj!

Remélem tudtam segíteni!

2014. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
COC papír! Külföldi importálású traktorról van szó???? Mert ehhez az egyedi gyártású géphez nem kell COC papír!!!
2014. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!